İzleyin: Halsey, Samimi Bir Videoyla Biseksüelliği Hakkında Açıldı

 İzleyin: Halsey, Samimi Bir Videoyla Biseksüelliği Hakkında Açıldı
Digiqole ad

Halsey, bir biseksüel kadın olarak tecrübelerinden bahsetti ve LGBT topluluğunu daha iyi temsil edebilmek için sıkı çalıştığını söyledi.

Grammy adaylığı olan şarkıcı, 2018 GLAAD Medya Ödülleri’nde aldığı Sıradışı Müzik Sanatçısı ödülünü kazandıktan sonra bizzat törene katılamadığı için yayınladığı bir videoyla cinselliği hakkında açıldı.

“Geçtiğimiz yılı ve bir önceki yılı LGBT topluluğu için daha iyi bir temsilci olmak için çalışarak geçirdim. Genç, biseksüel bir kadınım ve hayatımın çoğunu kendimi arkadaşlarıma, aileme ve kendime doğrulatmak için, sevdiğim kişinin ve hissettiklerimin geçici bir dönem olmadığını kanıtlamaya çalışarak geçirdim. Bu yüzden bu sene müziğimde kadın zamirleri kullanmak için cesaret bulmaya gerçekten çok çalıştım.”

Halsey aynı zamanda evsiz LGBT genç insanların tecrübelerinden bahsetti ve hayranlarına yerel sığınaklara gidip yardım etmeleri çağrısında bulundu.”

“Evsiz gençliğin %40’ının LGBT topluluğunun parçası olan gençler olduğu tahmin ediliyor. Bir çoğu aileleri ve toplulukları tarafından dışlanmış, çünkü insanlar onların ‘yaşam tarzlarına’ katılmıyor. Eve gitmeniz, yerel evsiz genç hizmetlerine bir bakmanız ve LGBT gençleri hedef alan herhangi bir şey var mı diye kontrol etmeniz için size yalvarıyorum. Dahil olabilir misiniz bir bakın.”

Şarkıcı, 2015’te üne kavuşmasından beri cinselliği hakkında konuşmuş olmasıyla tanınıyor.

Helsey, birçok kez bariz bir biçimde biseksüel aşk şarkıları yayınladı. Özellikle 2017’de çıkan albümü Hopeless Fountain Kingdom’da biseksüel Fifth Harmony yıldızı Lauren Jauregui ile söylediği ‘Strangers’ ve ‘Bad at Love’ gibi.

Plak şirketi düet yapması için heteroseksüel pop yıldızı Katy Perry’yi önerdiğinde karşılığı kayda değerdi, yapımcılara:

“Bu şarkıya, eşcinsel olmadıkları sürece hiçbir şarkıcıyı almıyorum.”

Ve Aralık ayında Helsey bi-silinmesi hakkında da Twitter’dan konuştu:

“Bir erkekle birlikteysem heteroseksüel oluyorum, bir kadınla birlikteysem lezbiyen.”

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

16 Paylaşımlar
Paylaş16
Tweetle
Paylaş
Pin