fbpx   .  

İzleyin: İki Sokak Sanatçısı Homofobik Vaizi İşte Böyle Susturdu!

LGBT topluluğumuz ve müttefiklerimiz, bizden nefret edenlerden her zaman daha yüksek sesli olmaya devam edecek.

Cuma günü homofobik bir vaiz, New York Union Square’de, sokak sanatçıları tarafından hızla bastırılan bir konuşma yapmaya çalıştı.

 

New Yorklu film yapımcısı Nicholas Heller, olayın videosunu çekmeyi başardı ve videoyu Instagram hesabında paylaştı.

 

“Gördüğünüz vaiz LGBT bireylerinin cehennemde yanacağıyla ilgili konuşurken @augie_bello ve @roel.julian isimli sokak sanatçıları gelip arka plana biraz müzik katma teklifinde bulundu.

Video, kaldırımda vaizin LGBTlerin cehennemde yanacağını megafonla anlatmasıyla başlıyor. Vaiz, ateş ve kıvılcımlardan bahsetmeye devam edemeden sesi kısa süre sonra saksafon çalan iki sokak sanatçısı Augie Bello ve Julian Roel tarafından bastırılıyor. Bu esnada seyirciler toplanıp sanatçıları alkışlar ve tezahürat yaparken Bello bisiklete binip vaizin etrafında saksafon çalmaya devam ederek dönmeye başlıyor – birden fazla yeteneği olan sanatçılara bayılıyoruz ya! Vaizin amacına ulaşamamış olduğu da videoda açıkça görünüyor.

Trump yönetiminin işyerlerinde LGBT haklarına yönelik yaptığı saldırılara ve transseksüelleri taciz edilme ihtimali yüksek bir noktaya koyan Title IX’in yeniden yorumlanmasını yasallaştırmasına, ve bu yıl sıkça gördüğümüz LGBT karşıtı söylemlere rağmen topluluğumuz geri adım atmayı reddedip destekçilerimizle beraber sesimizi bastırmaya çalışanlara derslerini vermeye devam edecek.

  1. Pingback: İzleyin: Homofobik Trump Destekçisini İşte Böyle Susturdular! – GMag

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.