Popnografi

İzleyin: Imagine Dragons Vokali Yıkıcı Bir Olay Sayesinde LGBT’ye Yakınlaşmış

GMag
Yazar: GMag

Dan Reynolds konuğu olduğu Ellen DeGeneres’e yaşadığı bir olay nedeniyle kendini kuir gençliği ile ‘bir noktada özdeş’ gördüğünden bahsetti.

Imagine Dragons vokali Dan Reynolds, geçtiğimiz hafta katıldığı “The Ellen DeGeneres Show”da üniversitede yaşadığı ve LGBT topluluğunun karşılaştığı zorlukları anlamasına yardımcı olan bir olayı paylaştı.

30 yaşındaki sanatçı geçtiğimiz günlerde yer aldığı “Believer” isimli belgeselde, Mormon olarak yetiştirilmesine rağmen LGBT ile aradığı uzlaşıyı anlattı.

Ellen’a yaptığı açıklamada, kuir haklarına dair çalışmalarının Brigham Young Üniversitesi’nden kız arkadaşı ile seks yaptığı için aldığı uzaklaştırmanın etkili olduğunu belirtti.

“Benim için yıkıcı bir andı. Gereği olmadığı halde büyük bir utanç ve suçluluk hissettim.”

“Değişimin gerektiğini hissediyordum. Yetişme çağımda birçok eşcinsel ve Mormon arkadaşım oldu. Hiçbiri ailelerine açılamıyordu. Bana bile açılamıyorlardı, bu konu hakkında konuşmak onlar için zordu.”

“Çırpınışlarını görmek benim için korkunçtu.”

“Sonra, utanmamın anlamlı olmadığı bir durum için utanıyor olmak, bir noktada LGBT gençliği ile empati kurmamı sağladı.”

Konuşmanın devamında şarkıcı bir çok dini konsepti benimsememesine rağmen neden kendini hala Mormon olarak tanımladığına değindi.

“Aileniz, dininiz veya topluluğunuz… Değiştirmek istediğiniz güruhun bir parçası olmak zorundasınız.” diyen Reynolds ekledi: “Dışarıdan bağırarak bir yere varamazsınız.”

Yorum Yaz

65 Paylaşımlar
+1
Paylaş65
Tweetle
Paylaş
Pin