İzleyin: İrlanda Eşcinsel Filmi “Handsome Devil”, Film Festivali’nde Dikkatleri Üzerine Çekti!

 İzleyin: İrlanda Eşcinsel Filmi “Handsome Devil”, Film Festivali’nde Dikkatleri Üzerine Çekti!
Digiqole ad

Geçtiğimiz hafta sonu New Jersey eyaletinde yıllık Garden State Film Festivali düzenledi. Bu yılki etkinlik kapsamında, İrlandalı eşcinsel filmi Handsom Devil seyircisiyle buluştu.

Haber kaynağı IrishCentral, programı için filmi yayınlamaktan onur duyduğunu söyleyen festivalin kurucusu Diane Raver’a ulaştı.

“Garden State Film Festivali, dünyanın dört bir yanından Bağımsız filmlerin en iyilerini sunmaktan gurur duyuyor. Handsome Devil, İrlanda, ragbi kültürü ve kurtuluşunu anlatan kesinlikle çarpıcı bir film. Bu festivali izleyicimize sunmak bizim için çok önemliydi. İrlanda Film Kurulu, dünyanın en iyi film kurullarından biri. Bu, film yapımcılarının Handsome Devil gibi harika filmler üretmelerini sağlar. Bunu yapmak bizim en büyük onur ve ayrıcalığımızdır.”

Handsome Devil, Dublin’de çekildi ve 2016 yılında yayınlandı. 

Buna ek olarak, filmin yazarı / yönetmeni John Butler, film hakkındaki düşüncelerini paylaşmak için IrishCentral’la da konuştu.

“Fikir, çocukların duygusal olarak daha kabul edici olmalarından yola çıkıyor.”

“Bu tür bir hikayeyi anlatmanın, büyürken gördüğüm deneyimleri anlatmanın gerçekten önemli olduğunu hissediyorum. Erkeklik özelliklerinin sporla temsil edildiği, katı bir ikili dünyada büyüdüm. Bu film, bu anıdan kaynaklanıyor ve bence 2017’de söyleyecek bir çok şey var, çünkü hepimizin bildiği gibi sporda çok az eşcinsel oyuncu var. Şu anda, birinci sınıf futbol ya da ragbi birlikteliğinde kariyerlerinin zirvesinde herhangi bir ‘oyuncu’ yok. Erkek takım sporları özellikle bu temsil eksikliğinden muzdarip gibi görünüyor. Genç bir kişi olarak açık bir gay spor oyuncusunun rol modeline sahip olmak benim için çok büyük olurdu.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin