İzleyin: Kate Winslet ve Saoirse Ronan’ın Lezbiyen Aşk Filminden Yeni Fragman

 İzleyin: Kate Winslet ve Saoirse Ronan’ın Lezbiyen Aşk Filminden Yeni Fragman
Digiqole ad

Kate Winslet ve Saoirse Ronan’ın rol aldığı lezbiyen aşk filmi Ammonite’ın yeni fragmanı çıktı ve görünüşe göre bolca ağlatacak bir film bizi bekliyor.

1840’larda geçen ve God’s Own Country’s’den Francis Lee tarafından yönetilen filmin bu senenin sonlarında görücüye çıkması bekleniyor.

Ammonite, Güney İngiltere’deki Lyme Regis kıyılarında yaşayan fakirleşmiş paleontolog Mary Anning ve onun zengin turist Charlotte’la ilişkisini konu alıyor.

Yoğunlukla dile getirilen repliklerden bazılarıysa şöyle:

‘Yalnız olmak istemiyorum’, ‘Bu akşam oradaki en harika insan sendin ve bence en güzeli de, senden önceki hayatıma geri dönmek istemiyorum.’

Merakla beklenen film 17 Ekim 2020 Cumartesi günü BFI Film Festivali’nin kapanışını yapacak.

Eylül’de gerçek Anning’le ilgili Vanity Fair’e konuşan Winslet,

‘Film bir biyografi olmak üzere yapılmadı ve aslında onun bir kadınla ya da bir erkekle ilişkisi olduğuna dair herhangi bir kanıt yok,’ demişti.

‘Bu Francis Lee’nin yorumu. Ammonite’la Francis âşık olan iki insana dair bir hikaye yarattı. Aynı cinsiyetten olmalarından hiç bahsedilmiyor ya da bu açıklanmıyor, oldukça duru ve basit. Bu hikâye anlatma biçimi dünyadaki seyircilerin LGBTİ+ bireyleri ve ilişkilerini görme biçimlerini ilerletmek ve değiştirmek için çok hayati. Aynı cinsiyetten insanların aşklarını tereddüt, korku ya da gizlilik olmadan anlatarak normalleştirmek. Aynı cinsiyetten birine bu şefkat ve ifade seviyesini gösteren bu karakteri oynayabilmek kariyerimin en keyifli deneyimlerinden biriydi.’

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

12 Paylaşımlar
Paylaş12
Tweetle
Paylaş
Pin