İzleyin: Koro Şefine Öğrencilerinden Gelen Düğün Provası Sürprizi Sizi Ağlatabilir

 İzleyin: Koro Şefine Öğrencilerinden Gelen Düğün Provası Sürprizi Sizi Ağlatabilir
Digiqole ad

Christopher Landis, Hingham ortaokulunda kendi halinde görevini yapan bir koro şefi. Öğrencileri tarafından oldukça seviliyor. 

Nişanlısı Joe Michienzie ile düğün hazırlıkları yapan Landis, öğrencilerinin velilerinden yardım alıyor. Margit Foley ve Joy Foraste, geçtiğimiz yılın Eylül ayından beri düğün işinin organizasyonunu pür dikkat yürütüyor. Düğün provasında Landis için hazırladıkları sürpriz ise son zamanlarda gördüğümüz en güzel hareket olabilir.

“Nişanlısı ile iletişime geçtik çünkü aklımızdakine tam olarak nasıl bir tepki vereceğini kestiremedik. Fakat planı anlatır anlatmaz Joe da işin içine dahil oldu. Kendisi de bir süredir öğrencileri işin içine dahil etmeyi düşündüğünü ve Landis için öğrencilerinin büyük anlam ifade ettiğini dile getirdi.”

Michienzie’nin desteğini aldıktan sonra organizatör ikili, tek tek öğrenciler ve aileleri ile iletişime geçmeye başladı. Geri dönüş ise beklediklerinin katbekat üzerinde oldu. 

Foley: “Beklentilerimizi nasıl ayarlamamız gerektiği hakkında hiç bir fikrimiz yoktu fakat 20 çocuk beklerken 50 kişi sürprize dahil olmak istedi. Landis’in ne kadar sevildiğinin bir göstergesi sanırım bu.”

Pazar günü yapılan ekstra derslerinden erken çıkan öğrenciler, bir velinin yardımıyla servise toplandılar ve düğün provasının gerçekleştiği yere götürüldüler. 

Öğrenciler prova alanına girmeye başlayınca neye uğradığını şaşıran Landis, öğrencileri The Beatles’tan “All You Need Is Love” şarkısını söylemeye başlayınca gözyaşlarına hakim olamadı.

Landis performanslarından sonra çocukların yanlarına gitti ve önce şakacıktan “Okulda olmanız gerekiyordu!” diye söylendi. Fakat sonrasında yürekleri eriten o cümle geldi: “Bunlar benim çocuklarım.”

Sürprizin videosu sadece okuldaki öğrenciler ve aileleri tarafından değil, farklı çevrelerden büyük bir pozitif geri bildirim aldı. Okul müdürü Derek Smith de bu güzel hareketi destekleyenler arasından yer aldı.

“Böyle bir topluluk ile çalışma şansı yakalamış olmamız harika. Bu olay öğrenciler ve aileleri hakkında çok şey anlatıyor fakat en çok da sayın Landis hakkında bir şeyler anlatıyor. Böyle bir jest için ilham kaynağı olabilmek… Harikulade.”

Foraste: “Çocuklar için de çok keyifli bir deneyim oldu. Sadece öğretmen ya da şef olarak değil, bir insan olarak gördüler. Landis ağlamaya başlayınca çocuklar da duygulandı. Çok özel bir andı.”

The Hingham Middle School Junior Choral Spectrum surprised their teacher, Mr. Christopher Landis, at his wedding rehearsal brunch just a few week ago. Our students practiced every Sunday for a month to get ready for the surprise. Thanks to HMS parents Joy Foraste and Margit Foley for organizing this touching moment. Congratulations to Christopher and Joe on their wedding! All of us here at HPS wish you nothing but happiness!!

Hingham Public Schools paylaştı: 11 Ocak 2019 Cuma

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin