İzleyin: Netflix’in Merakla Beklenen LGBT Yapımı Tales Of The City’den İlk Fragman

 İzleyin: Netflix’in Merakla Beklenen LGBT Yapımı Tales Of The City’den İlk Fragman
Digiqole ad

Tales Of The City hayranlarını sevindirecek bir gelişme var: İlk Fragman geldi!

Armistead Maupin’in kitabından uyarlanan yapım, 10 bölümden oluşuyor ve 7 Haziran itibariyle Netflix’te olacak.

Fragmanda gördüğümüz isimlerden bazıları Laura Linney, Ellen Page, Murray Bartlett, Zosia Mamet ve RuPaul 8. sezon galibi drag queen Bob.

Kitabın ilk TV uyarlaması 1993 yılında Channel 4’te yayınlanmıştı. 

Hikayede, Mary-Anne uzun bir aranın ardından San Francisco’ya geri dönüyor ve 28 Barbary Lane’nin birbirinden renkli sakinleriyle keyifli dostluklar kuruyor. 

1998 ve 2001 yıllarında da uyarlamaları yayınlanan dizi, uzun bir aranın ardından, 2019’da tekrar televizyonlara geliyor. 

“Connecticut’ta yarattığı ‘mükemmel’ hayatını orta yaş krizinden kaçmak için bırakan Mary Ann, Anna Madrigal (Olympia Dukakis)’le kısa sürede yakın bir diyalog kuruyor ve 28 Barbary Lane’deki kuir gençlik ile kaynaşıyor.”

Tales Of The City, özellikle 90’larda, yer verdiği LGBT hayatı nedeniyle birçok eleştiriye maruz kalmıştı. Ağzı olanın konuştuğu bir dünyada elbette eleştiri kaçınılmaz, fakat bu sefer aynı durumun yaşanmayacağı düşünülüyor. 

Dizinin ekibi de oldukça renkli. 

Orange Is the New Black yazarı Lauren Morelli, yapımcı olarak yer alırken senaryodan sorumlu ekip tamamen kuir bireylerden oluşuyor. 

Tales Of The City serisinde dokuz kitap bulunuyor. 1978’de başlayan serinin en güncel üyesi 2014’te yayınlanan The Days of Anna Madrigal.

73 yaşındaki yazar Maupin, Netflix uyarlamasında yardımcı yapımcı olarak yer alıyor. 

“Daha heyecanlı olamazdım. Günümüz San Francisco’suna uyarlanıyor ve 28 Barbary Lane sakinlerinin tüm renklerini gösterecek. Muhteşem.”

“Madrigal’in yetenekleri, herkesi şaşkına çevirecek. Yeni izleyecek olanları gerçek bir macera ve heyecanlı bir hikaye bekliyor.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin