Basketbol Yıldızından Onur Yürüyüşüne Katılan Oğluna Muhteşem Destek

 Basketbol Yıldızından Onur Yürüyüşüne Katılan Oğluna Muhteşem Destek
Digiqole ad

NBA oyuncusu Dwayne Wade, kendisi katılamasa da 11 yaşındaki oğlu Zion’a yer aldığı Miami Onur yürüyüşü için desteğini eksik etmedi.

Etkinlik 7 Nisan Pazar günü gerçekleşmişti. 

Miami Heat’te forma giyen Wade, bu sezon emekliye ayrılıyor olsa da, maçların yoğunluğu nedeniyle özel hayatına zaman ayırmakta güçlük çekiyor.

Pazar günü yer alacağı karşılaşma için Toronto’da olan Wade, sosyal medya aracılığıyla oğlunun manevi olarak yanında olduğunu gösterdi. 

Wade, önce oğlu Zion ile üvey annesi Gabrielle Union’un birlikte çektirdiği bir fotoğrafı Instagram hikayesinde paylaştı.

“Birbirimizi onurla destekliyoruz!”

Etkinlikte Zion’un yanında arkadaşları ve kardeşi Zaire yer aldı. 17 yaşındaki Zaire tıpkı babası gibi büyük bir basketbolcu olmak istiyor.

“Zion bu fotoğrafı tezahürat esnasında çektirdi. Yanında olmayı dilerdim evlat!”

Wade’nin bu desteği sosyal medyada alkış topladı. 

“Dwayne Wade ve Gabby Union’un genç Zion’u Miami Onur etkinliğinde yalnız bırakmaması o kadar güzel ki ağlayabilirim. Koşulsuz sevginin en güzel örneklerinden biri.”

“Anne babalık budur! Gerçekten ilham verici.”

Şu bir gerçek ki Zion kendisini nasıl hissediyorsa hissetsin, ailesinin ve arkadaşlarının yanında olduğunu biliyor.

Birçok çalışma, LGBT gençlerin yalnızlık ve dışlanma korkuları nedeniyle psikolojik rahatsızlıklara daha yatkın olduğunu ortaya koyuyor. 

Durum siyahiler için daha da iç karartıcı. ABD Anti-Şiddet Koalisyon Programı’nın 2017’deki araştırmasına göre, anti-LGBT cinayetlerin mağdurları %60 oranında siyahi. 

Siyahi LGBT bireylerin bir başka büyük problemi de HIV. Her ne kadar her yeni gün LGBT adına yeni bir gelişme getirse de, daha gidilecek çok yol var. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin