İzleyin: Netflix’in Yeni Dizisi, Serebral Palsi Hastası Eşcinsel Bir Erkeği Anlatıyor

 İzleyin: Netflix’in Yeni Dizisi, Serebral Palsi Hastası Eşcinsel Bir Erkeği Anlatıyor
Digiqole ad

Netflix’in yeni komedi dizisi Special, serebral palsi hastalığı olan eşcinsel bir erkeği anlatıyor. Ryan O’Connell’in “I’m Special: And Other Lies We Tell Ourselves” adlı eserinden yola çıkılarak hazırlanan dizinin başrolünde yine Ryan O’Connell yer alıyor.

O’Connell aynı zamanda dizinin yapımcısı.

Dizinin fragmanı ise geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Edindiğimiz ilk izlenim, O’Connell’in özgürlük ve özsevgi temalı bir mücadele içinde olacağı. 

“Special, serebral palsi hastalığı olan bir eşcinsel erkeğin, Ryan’ın, hikayesini neşeli bir üslupla ele alıyor. Ryan, kimliğini yeniden yaratıyor ve istediği hayatın peşinde koşuyor.”

“Sonu olmayan stajların ardından, Ryan kendisini pijamaların içinde blog yazarken buluyor ve hayatına bir çeki düzen vermeye başlıyor.”

The Big Bang Theory’nin yıldızı Jim Parsons (Sheldon) dizinin bir diğer yapımcısı. Parsons’un kamera karşısına geçmesi beklenmiyor. 8 bölümden oluşan dizi, 12 Nisan’da başlayacak.

Fragman ise internette büyük ilgi topladı. 

YouTube’daki yorumlardan bazıları, en az dizinin kendisi kadar enteresan!

“Gayim, serebral palsim var ve kendime duyduğum şüpheden ötürü olduğum gibi yaşayamıyorum. Aşkı bulamıyorum. Bu dizi sanki beni anlatıyor!”

“34 yaşında serebral palsisi olan gay bir siyahiyim. Bu dizinin gerçekçiliği beni heyecanlandırıyor.”

“20 yaşındayım, serebral palsim var fakat heteroseksüel olmama rağmen, sevgili işleri benim için çok zor. Böyle bir diziyi görmek beni heyecanlandırdı açıkçası.”

Kimi izleyiciler de diziyi Josh Thomas’ın “Please Like Me” yapımına benzetti. Please Like Me’de, mental problemleri olan LGBT ve kuir oyuncular yer alıyordu. 

Netflix, O’Connell’in yapımının “hayatın iniş-çıkışlarını” yansıttığını belirtti.

“‘Özel’ olmak varken, neden normal olasınız?”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

3 Paylaşımlar
Paylaş3
Tweetle
Paylaş
Pin