İzleyin: Netflix’in Yeni Kuir Filmi ‘The Half Of It’e İlk Bakış

 İzleyin: Netflix’in Yeni Kuir Filmi ‘The Half Of It’e İlk Bakış
Digiqole ad

Saving Face’in lezbiyen yönetmeni Alice Wu tarafından yaratılan film, küçük bir kasabada yaşayan ve içine kapalı bir lise öğrencisi Ellie Chu’yu konu alıyor. Chu, günlerini babasıyla eski filmler izleyerek geçirmekte ve okul arkadaşlarının ödevlerini yaparak para kazanmaktadır. Fakat bir gün Paul isimli spor meraklısı nazik bir öğrenciyle tanışınca hayatı değişir. Paul, Chu’dan hoşlandığı akıllı ve popüler bir kız olan Aster’a aşk mektubu yazmasını ister. Fakat zamanla Paul ve Ellie yakınlaştıkça ve Ellie ile Aster’ın mektupları daha yakın hale geldikçe arada bir aşk üçgeni oluşur ve gençlerin duyguları sarpa sarar.

Ellie, filmin yayınlanan ilk fragmanında “Aşk, diğer kusursuz parçanı bulmak değildir,” diyor. “Aşk, denemek, ulaşmak ve başarısız olmaktır.”

Yönetmenin notunda Wu, filmin kendisine ne anlam ifade ettiğini yazdı.

“Önceden sevmenin tek bir yolu olduğunu düşünürdüm. Notlarının A+ veya B+ olmasının aşk olduğu anlamına geldiğini sanırdım. Artık büyüdüğüm için daha fazlası olduğunu görüyorum. Hayal ettiğimden çok daha fazla sevme yolu bulunuyor. Filmin amacı sonda kimin kiminle sevgili olacağı değil. Üç kişinin ayrı yollara girmeden önce birbirleriyle karşılaşması ve hepsinin olmaları gereken kişiye dönüşmelerini sağlayacak birbirlerinden birer parça taşımasıdır.”

The Half Of It, 1 Mayıs’ta Netflix’te yayınlanacak. Filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

25 Paylaşımlar
Paylaş25
Tweetle
Paylaş
Pin