İzleyin: 10 Yaşındaki Trans Oyuncu ‘Cowboys’ Filmindeki Rolüyle Göz Dolduruyor

 İzleyin: 10 Yaşındaki Trans Oyuncu ‘Cowboys’ Filmindeki Rolüyle Göz Dolduruyor
Digiqole ad

Cowboys filminin ilk sahneleri bile seyahat ve doğa açlığı çeken izleyicilerin büyülenmesine sebep olabilir. Film, bir Montana manzarası eşliğinde, bir uçurum kenarında at süren bir baba ve oğulla açılıyor.

O kadar görkemli ki, izleyici devam etmek için filmi durdurup büyüleyici manzarayı seyretme isteğiyle savaşmak zorunda. 

Çekim, yaklaşan Avatar devam filmlerinin asitli parlak manzaralarıyla – ve bunları bilgisayarda oluşturmanın gözü sulandıran maliyetiyle – tam bir tezat oluşturuyor.

Ancak bu tür düşünceler, sergilenen göz kamaştırıcı sinematografinin dikkatini dağıtmak yerine yalnızca yoğunlaştırıyor. Birilerinin Montana arazisini avucunun içi gibi bildiği açık. 

Neyin doğal olduğunu takdir etmek Cowboys’un önemli temalarından biri. Hikaye, yıpranmış, ayrılmış çift Sally ve Troy’u (Jillian Bell ve Steve Zahn) ve çocukları Joe’nun trans kimliğiyle hesaplaşmak için kullandıkları çılgınca farklı yolları takip ediyor.

Açıklanamayacak kadar yetenekli 10 yaşındaki trans aktör Sasha Knight, Joe’yu canlandırıyor. Başka ve daha iyi bir evrende, Knight şu anda kesinlikle En İyi Erkek Oyuncu Oscar adaylığını kutluyor. 

Bu çocuk bir sandalyeye oturup uzaya bakabilir ve büyüleyici olabilir – çünkü yüzeyin altında çok şey oluyor. Ve sessiz bir performans olsa da çok geniş bir skalası var: ergenlik öncesi öfke nöbetlerinden, toplumsal cinsiyet konuşmalarında bilge gibi yönlendirmeye kadar.

Knight o kadar parlak ki, ekrandaki anne babasını göstermeyi tercih ediyor. Zahn, altın kalpli, hap atan bir baba olarak son derece sevimli, ancak Knight’ın oyunculuğu diğer başrol oyuncularını izlemeyi zorlaştırıyor. 

Ayrıca Bell’e karşı bir sıcaklık var – tüm hatalarına rağmen, onlar saygılı ebeveynler ama ebeveyn olarak Joe’nun cinsiyet yolculuğunu kucaklamak konusunda isteksiz olduğu için onu sevmek daha da zorlaşabiliyor.

The Handmaid’s Tale and Hereditary’deki kötü rolleriyle tanınan Ann Dowd’un, gittikçe sorunlu bir Troy Joe’yu kaçırdığında Sally’nin “kızını” takip etmekle görevlendirilen soğukkanlı dedektif olarak başka bir tarafını görmek de çok güzel. 

Kovboylar, 82 dakikadan fazla bir çalışma süresinden ve hayati önem taşıyan mesajını vermek için daha cesur bir anahtardan yararlanabilirdi. Ama sözlerimize dikkat edin: Knight, yarının büyük bir yıldızı ve bu nedenle film izlenmeyi kesinlikle hak ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin