fbpx   .  

İzleyin: Toksik Maskülenlik Algısını Hassasiyetle Yıkıp Geçen Video

PRIDE’e konuşan Elderbrook, “Something About You” parçasının “açılmak için pek iyi hissetmeyenlere” yardımcı olduğunu söyledi.

Dans listelerindeki 1 numaralı şarkı, toksik maskülenlik hakkında hassas bir mesaj taşıyor.

 

 

İngiliz müzisyen Elderbrook ve Rudimental’ın “Something About You” klibi, destek grubunun sıkıntılı bir katılımcısı olan aktör Michael Socha’yı konu alıyor. Hikaye, kendisini açıklamasını istemeleriyle başlıyor ve Elderbrook’un sesi, klibe yavaş ve nazikçe giriyor. Ardından gruptaki diğer erkekler yavaş yavaş dansa katılıyor ve duygularını paylaşmaya başlıyor. Erkeklerin içlerinde huzur ve rahatlık buldukları bu anı gösteren sahne, oldukça güçlü ve dokunaklı.

Elderbrook, şarkının çıkış noktasını şöyle açıkladı: “Şarkı, insanların insanlara ihtiyaç duymasını anlatıyor. Birbirimize yardım etmekte hiçbir sorun yok.”

8 milyondan fazla izlenen klip, özellikle de ‘toksik maskülenlik algısı’nı yıktığı için birçok kişinin beğeni ve övgüsünü aldı.

Müzisyen, şarkının melodisi ve sözlerini Rudimental ile işbirliği yapmadan iki yıl önce tamamladığını söyledi. Konu çığır açan klibe gelince, Elderbrook ve Rudimental çeşitli yönetmenlerden fikir aldı ancak Elderbrook, Luke Davies’in fikrini duyduğunda “Kesinlikle yapmak zorundaydık, çünkü mükemmeldi,” dedi.

Dünyanın dört bir yanından erkek hayranlar klibin altında yorumlar bölümünde toplandı ve klibin ne kadar sağlıklı olduğu konusunda birbirini destekledi.

Elderbrook bu durumdan daha fazla gurur duyamazdı. “İnsanlara herhangi bir şekilde yardımcı olduysa, bu muhteşem bir şey,” dedi.

Aşağıdan klibin tamamını izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.