Yeni Bir Araştırma: Eşcinsel ve Biseksüel İlişkilerinde Köpek Sahibi Olmak İlişkiyi Güçlendiriyor

 Yeni Bir Araştırma: Eşcinsel ve Biseksüel İlişkilerinde Köpek Sahibi Olmak İlişkiyi Güçlendiriyor
Digiqole ad

Yeni bir araştırmanın sonuçlarına göre ilişkisi olan eşcinsel ve biseksüel çiftlerin üçte ikisi, köpek sahibi olmanın ilişkilerini daha çok güçlendirdiğini söyledi.

Yavru köpekler ve romantik ilişkiler üzerine yapılan bir araştırma, dünyanın en büyük köpek bakım ve yürütme platformu Rover.com tarafından gerçekleştirildi.

Araştırmaya katılan eşcinsel ve biseksüel çiftlerin yarısından fazlası (%56’sı), bir köpeğe sahip olmanın daha fazla birlikte zaman geçirmeleri anlamına geldiğini söyledi.

Ayrıca, köpek sahibi olmanın ortak bir banka hesabı oluşturmak gibi olduğunu ve büyük bir bağ oluşturduğunu söylediler.

Araştırma, eşcinsel ve biseksüel çiftlerin ayrıldıkları zaman köpeğin kimde kalacağına dair heteroseksüel çiftlere oranla iki kat daha fazla (%21) konuştuğunu ve planlama yaptığını da ortaya çıkardı. Heteroseksüel çiftlerde bu oran sadece %12.

Rover.com’dan köpek davranış uzmanı Louise Glazebrook, ebeveyn olmayı planlayan çiftlere birlikte evcil hayvan edinmelerini önerdi. “Eğer ayrılacak olursanız köpeğin bakımını kimin üstleneceğini planlamak, boşandığınızda çocuğun velayetini kimin alacağını planlamak gibidir,” dedi.

“Bu sizin ve köpeğinizin hızlı bir şekilde yeni bir rutine alışmasını sağlayacak ve böylece köpeğin ruh sağlığı da bozulmayacak.”

“Ayrıldığınızda köpeğin kimde kalacağını tartışmak ve kavga etmek köpeğinizi yıpratacağı için bu konuyu en başta mantıklı bir şekilde konuşmak herkes için iyi ve adil olacaktır.”

İnsanların yarısından fazlası bir köpeğe sahip olmanın ve ona bakmanın gelecekte yapacakları bir bebek için iyi bir hazırlık olduğunu düşünüyor.

Her ne kadar birlikte köpek yavrusu bakmak ve büyütmek güzel olsa da köpek sahibi olmanın bazı dezavantajları da bulunuyor.

Çiftlerin %17’si köpekleri onlarla aynı yatağı paylaştığı için daha az seks yaptığını söylerken üçte ikisi evden sırayla ayrıldıklarını böylece evde köpeğe bakacak biri olduğunu söyledi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

31 Paylaşımlar
Paylaş31
Tweetle
Paylaş
Pin