fbpx   .  

İzleyin: Yeni Çığlık Filminin Ana Karakterlerinden Biri Kuir

Efsanevi korku serisi Çığlık’ın son filminin ürkütücü ilk fragmanı yayınlandı, o yüzden o telefon görüşmesini cevaplamayı aklından bile geçirme.

Neve Campbell, Courtney Cox ve David Arquette: Sydney Prescott, Gale Weathers ve Dewey Riley olarak geri döndüler, ancak aynı zamanda yeni nesil kurbanlar ve şüphelilerle birlikte çalışıyorlar. Ve bu sefer, içlerinden biri kuir. 

Orijinal Çığlık filmleri, yapımcı olarak bu filmle serinin dönmesini sağlayan açık eşcinsel Kevin Williamson tarafından yazılmıştı. Ve bu sefer, ana karakterlerden biri Mindy adında, açık kuir bir kadın.

 

Mindy’yi, Logo ile karakteri oynama şansı hakkında konuşan yeni gelen Jasmin Savoy-Brown oynuyor.

“Mindy’de oynamayı sevdiğim şey, tıpkı benim gibi, kuir bir Siyahi kadın olması, bu yüzden bununla gerçekten gurur duyuyorum.” Dedi.

 “Yönetmenler ve yazarlar, kalıp ve karikatür olmayan karakterler yaratmakta güzel bir iş çıkardılar. Onlar sadece bu dünyada var olan insanlar” diye ekledi.

 

https://www.instagram.com/p/CLoIep8HKZ7/?utm_medium=copy_link

“İşbirliği istediklerinde, benden tam olarak ben olmamı istiyorlardı. Bu yüzden yapılacak çok fazla ince ayar yoktu, kuir olan kendim gibi tamamen var olabileceğimi hissettim ve senaryo bunu yansıtıyor.”

Kanlı yeni fragman, gizemli bir telefon görüşmesiyle tanıdık Çığlık tarzında başlıyor, ancak bu sefer biraz akıllı telefon ve akıllı ev teknolojisi de var. Bu seferki saldırılar gençleri hedef alıyor gibi görünse de hepsinin asıl katillerle ilgili kişiler olduğu görülüyor.

Filmin resmi özeti şöyle diyor: “Bir dizi vahşi cinayetin sessiz Woodsboro kasabasını şok etmesinden yirmi beş yıl sonra, yeni bir katil Ghostface maskesini taktı ve kasabanın ölümcül geçmişinden sırları diriltmek için bir grup genci hedef almaya başladı.”

Bu fragman, komedi olanlardan ziyade serinin korku yönlerine daha fazla benziyor gibi görünüyor, ancak bir Çığlık filminden alışık olduğumuz birçok üst yoruma sahip olacağından emin olabiliriz.

Önceki filmlerde çok fazla aynı cinsiyetten cinsel gerilim vardı, ama asla böyle kuir bir başrol yoktu. İlk Çığlık, birbirlerine açıkça aşık olan iki en iyi erkek arkadaşı, Billy ve Stuart’ı (Skeet Ulrich ve Matthew Lillard) içeriyordu, ancak ilişkileri ekranda asla doğrulanmadı.

Çığlık, 14 Ocak 2022‘de vizyona girecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.