fbpx   .  

Timothee Chalamet Armie Hammer Hakkındaki Taciz İddiaları Üzerine İlk Kez Konuştu

Timothée Chalamet, Call Me By Your Name’in başrol oyuncusu Armie Hammer’ın karşılaştığı cinsel saldırı iddialarını ele aldı.

Bu yılın başlarında, anonim bir Instagram hesabının Hammer’dan olduğunu iddia eden ekran görüntüleri yayınlamasının ardından birçok kadın, oyuncuyu cinsel tacizle suçladı.

 

Ekran görüntüleri, Hammer’ın 2016 ve 2020 yılları arasında ilişki yaşadığı kadınlara gönderdiği iddia edilen mesajları gösterdi ve bu mesajlarda Hammer, şiddet, tecavüz ve yamyamlık gibi cinsel fantezilerini anlatıyordu.

Hammer’ın 2020’de dört aydır çıktığı bir kadın olan 23 yaşındaki model Paige Lorenze, “A” harfini pelvisine kazıyarak onu damgaladığını iddia etti. Ayrıca, yiyebilmesi için bir alt kaburgasını cerrahi olarak çıkarması önerisinde “ciddi” olduğunu da iddia etti.

Daily Mail’e konuşan Lorenze, “Fantezilerinin BDSM’de, normatif olmayan cinsel ilişki topluluğunda gerçekten normal davranışlar olduğunu düşünüyordu. Bunun böyle olduğunu düşündüm. Güvende olduğumu sanıyordum,” dedi.

Sözlerine, “Rızaya dayalı seks ile aynı şekilde travmatize olabilirsiniz. Kadınları, onlara zarar vermesine izin vermeye zorlaması kabul edilemez,” diye devam etti.

Hammer tüm iddiaları reddetti ve aktörün bir avukatı, “Bay Hammer hakkındaki bu iddialar kesinlikle doğru değil. Bu kişiyle veya herhangi bir ortağıyla olan herhangi bir etkileşim, tamamen tartışıldığı, üzerinde anlaşmaya varıldığı ve karşılıklı olarak katılımcı olduğu için tamamen rızaya dayalıydı,” diye açıklama yaptı.

Tartışma, Mart ayında Effie Angelova adlı bir kadının Hammer’ı 2017’de kendisine “şiddetle” tecavüz etmekle suçlamasıyla devam etti. 24 yaşındaki kadın bir basın toplantısında, Facebook üzerinden görüştükten sonra 2016 ve 2020 arasında samimi olduklarını söyledi.

Avukatının, evlilik dışındaki tüm cinsel faaliyetlerinin “tamamen rızaya dayalı” olduğu iddiasını, ilişkilerinin “hızlı ilerlediğini” ve “her iki taraftaki duyguların gerçekten yoğunlaştığını” söyleyerek reddetti.

“Geriye dönüp baktığımda, kendimi kaybetmeye başlayana kadar üzerimde kontrol sağlamak için manipülasyon taktikleri uyguladığını şimdi anlıyorum” dedi.

“(O) sık sık ona olan bağlılığımı test ederdi, giderek daha şiddetli hale geldikçe sınırlarımı aştı ve beni zihinsel, duygusal ve cinsel olarak kullandı.”

Aylarca sessiz kaldıktan sonra, daha önce bahsedilen Luca Guadagnino filminde Hammer’ın sevgilisini oynayan Chalamet, Time Magazine’e verdiği bir röportajda tartışmalarla ilgili ilk yorumlarını yaptı.

Dune yıldızı gazeteciye,

“Bunu neden sorduğunu tamamen anlıyorum, ama bu daha geniş bir sohbete değer bir soru ve sana kısmi bir yanıt vermek istemiyorum.”

Hammer, tüm yanlışları reddetmeye devam etti ve tüm ilişkilerinin rızaya dayalı olduğunu savundu. İddiaların ardından Hammer, Shotgun Wedding filminden, Paramount+ drama dizisi The Offer, Starz dizisi Gaslit ve Broadway oyunu The Minutes’tan çekildi.

Hammer’ın yetenek ajansı WME, onunla çalışmayı bıraktı ve reklamcısı artık onu temsil etmiyor.

Suçlamalar, Los Angeles Polis Departmanı tarafından da soruşturma açılmasına yol açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.