Tecavüz Suçlamalarının Ardından Armie Hammer Hakkında Soruşturma Başlatıldı

 Tecavüz Suçlamalarının Ardından Armie Hammer Hakkında Soruşturma Başlatıldı
Digiqole ad

Los Angeles polisi, bir kadının aktör Armie Hammer tarafından tecavüze uğradığını iddia etmesi üzerine soruşturma başlattı. 

18 Mart Perşembe Günü, LAPD Batı Bürosu sözcüsü Los Angeles Times’a yaptığı açıklamada Hammer tarafından saldırıya uğradığını söyleyen bir kadının 3 Şubat’ta şikayette bulunduğunu doğruladı.

Haber, bu hafta sanal bir basın toplantısında 2017’de Hammer tarafından şiddetli bir şekilde saldırıya uğradığı iddia eden 24 yaşındaki Effie isimli bir kadının açıklamalarının ardından geldi. 

Avukatı Gloria Allred ile birlikte görünen Effie, Call Me By Your Name yıldızının 24 Nisan 2017’de kendisine tecavüz ettiğini ve fiziksel tacizde bulunduğunu söyledi. 

Effie ve Hammer’ın 2016’da, Hammer’ın geçen yıl ayrıldığı Elizabeth Chambers’la evliyken romantik bir ilişki kurduğu bildirildi.

Effie önceden yazılmış açıklamasında “Armie Hammer Los Angeles’ta bana dört saatten fazla tecavüz etti ve bu sırada kafamı defalarca duvarlara vurdu ve yüzümü yaraladı” dedi. 

“O dört saat boyunca kaçmaya çalıştım ve bana izin vermedi. Beni öldüreceğini düşündüm.” 

“Daha sonra nasıl olduğumla ilgilenmeden endişelenmeden ayrıldı. Tamamen şoktaydım ve sevdiğim birinin bunu bana yaptığına inanamadım.”

Hammer’e 20 yaşındayken Facebook üzerinden tanıştıktan sonra “anında” aşık olduğunu söyleyen Effie, ikili arasındaki ilişki ilerledikçe oyuncunun “üzerimde kontrol sağlamak için manipülasyon taktikleri” kullandığını söyledi. 

The Social Network’ün yıldızının “ona olan bağlılığını test ettiğini sonunda giderek daha şiddetli hale geldikçe sınırlarını kaldırıp aştığını” ekledi. 

Hammer’ın avukatları, Los Angeles Times ile paylaşılan bir açıklamada, Hammer’ın suçlayıcıyla olan tüm cinsel ilişkilerinin “tamamen rıza çerçevesinde gerçekleştiğini, önceden tartışıldığını ve kararlaştırıldığını ve karşılıklı olarak katılımcı olunduğunu” belirterek suçlamaları reddetti.

Hammer’ın avukatı Andrew Brettler, 18 Temmuz 2020’de şikayetçi tarafından Hammer’a gönderildiğini iddia ettiği ve cinsel istekleri de içeren bir mesajın ekran görüntüsünü yayınladı. 

“Bay Hammer’ın niyeti hiçbir zaman (Effie’nin) fetişlerini veya sapkın cinsel arzularını utandırmak veya ifşa etmek değildi,” dedi Brettler, “ancak şimdi kamuya açık bir basın toplantısına ev sahipliği yapması için bir avukat tutarak bu konuyu başka bir düzeye taşıdı.” 

Ocak 2021’de birkaç kadın Hammer’ın fiziksel ve duygusal tacizine maruz kaldığını iddia ederek öne çıktı. 

Aynı ay, @HouseOfEffie adlı isimsiz bir Instagram hesabı, Hammer’ın Instagram hesabı üzerinden kadınlara tecavüz ve yamyamlık gibi şiddet fantezileri içeren mesajları olduğu iddia edilen ekran görüntülerini paylaşmaya başladı.

Allred, Çarşamba günü sorulduğunda Effie’nin @HouseOfEffie Instagram hesabının arkasındaki kadın olduğunu doğrulamadı. 

O zamanlar, Hammer’ın bir temsilcisi suçlamayı “açıkça doğru değil” diye nitelendirmişti ve aktör, yakında çıkacak olan Shotgun Wedding ve TV dizisi The Offer da dahil olmak üzere çeşitli projelerden çekilmişti. 

5 Şubat’ta, polis raporunun sunulmasından iki gün sonra, The Hollywood Reporter, Hammer’ın ajansı WME ve menajeri tarafından bırakıldığını bildirdi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin