Gösteri & Dans Video

İzleyin: Yılın En İyi Dans Performansı!

GMag
Yazar: GMag

Fox’un “So You Think You Can Dance” yarışması LGBT olduğunu açıklayan yarışmacılara ev sahipliği yapmış olsa da, program bu konu hakkında bugüne kadar sessizliğini korumuştu.

Trump’ın LGBT topluluğunu rahatsız eden retoriğine ve üslubuna cevap niteliği taşıyan her hareketin anlamlı olduğu bugünlerde, LGBT yarışmacıların koreografileri izleyenleri hayran bıraktı.

Akıl almaz seviyede yetenekli 6 finalistin arasından gay Darius Hickman, jüriyi cinsiyet temalı performansı ile gözyaşları içinde bıraktı. Emmy ödüllü Travis Wall, hazırladığı dansta kendi deneyimlerinden ve karşılaştığı zorbalıktan yola çıktığını dile getirdi.

Hickman: “Çok gergindim. Bu konunun herkes için ve özellikle Travis için ayrıca önemli olduğunun farkındaydım.”

“İnsanlara dokunmam gerektiğini biliyordum. Fakat bu kadar büyük bir reaksiyon alacağını düşünmemiştim.”

Damien Rice imzalı “It Takes a Lot to Know a Man” şarkısı eşliğinde ettiği dans, Hickman’ı gecenin yıldızı yaptı. Performans, toplumun kalıplaşmış cinsiyet normlarına uymayan kişilerin sesi oldu. Hickman’a gösteride yarışmanın 14. sezonunda Taylor Sieve eşlik etti.

Dansçı olabilmek için çocukluğu boyunca mücadele eden ve önyargıları yıkmakla dolu bir geçmişten gelen Hickman, duygularını ifade etmekte zorlanmadı. Dansın videosu ise sosyal medyada kısa sürede büyük bir popülarite kazandı.

“Tanrı’ya şükürler olsun kendimle barışığım.”

“Dansçılığım konusunda şüphelerim ve endişelerim vardı fakat karakterimden ve kim olduğumdan yana 100% emindim.”

Yorum Yaz

46 Paylaşımlar
+1
Paylaş46
Tweetle
Paylaş
Pin