Yıl Sonu Balosunda Kraliçe Olan Çocuğuna Sahnede Eşlik Eden Müthiş Baba

 Yıl Sonu Balosunda Kraliçe Olan Çocuğuna Sahnede Eşlik Eden Müthiş Baba
Digiqole ad

Çocukluk. Çoğumuz için masallar, dilekler ve hayali anlaşmalar ile geçer. Diş perisinden kimilerimiz oyuncak, kimilerimiz para kimilerimiz ise biraz daha uyuyabilmeyi dilemiştir. Dylan Ligier ise, çok daha başka bir dileğe sahipti: bir kız çocuğuna dönüşmek.

Bugün lisedeki ilk yılını doldurmuş olan Dylan, kendini ezelden beri bir kız çocuğu gibi hissediyor. Geçtiğimiz yıl başlattığı dönüşümüne, endişe ve kabul edilmeme korkusundan ötürü ara veren genç, bu yazıya konu olan gelişme sayesinde fikrini değiştirdiğini belirtiyor. New Orleans lisesi’nin balosunda balo kraliçesi olan Dylan, şehir tarihinde bir ilke de imza atacak: daha önce doğuşta atanan cinsiyeti kadın olmayan kimseye bu ünvan verilmemiş bulunuyor.

“Baloda kraliçe olmak, kabul edilme korkumu yenmem adına büyük bir gelişme ve benim için itici bir güç.”

Ailesi ve arkadaşları da sadece Dylan’a değil, benzer çekincelere sahip her gence de yardımcı olmak istiyor.

Fotoğraflarını Scott Saltzman’ın çektiği etkinlikte, Dylan’ı sahneye babası getirdi.

Etkinliğe yardımcı olmak için 850 dolar hedef ile açılan GoFundMe bağış toplama kampanyası ise büyük destek gördü ve amacına beklenenden kısa bir sürede ulaştı. Dylan’ın hikayesi, dinleyen herkesi derinden etkiliyor.

“Sayfa 13,000’den fazla kere görüntülendi ve 198 kere paylaşıldı. Sadece 6 tane negatif ve heves kırıcı yorum aldık. Yani çok da kötü değil.”

“Benim gibi olan insanlara da yardımcı olabilmek, sesimizi duyurabilmek istiyoruz.”

Dönüşüm konusunda tekrar motive olan Dylan, mevcut politik atmosferin ve söylemlerin benzer durumdaki kişiler için korkutucu olabileceğini belirtiyor. Yakın çevresinden gördüğü destek ve edindiği bilgiler ile Dylan ise karşılaşabileceği zorluklara kendini olabildiğince hazırlamaya çalışıyor.

Babası ise en az Dylan kadar motive duruyor : “Evladımın eski zamanlara kıyasla daha kucaklayıcı ve anlayışlı bir atmosferde büyüme şansı bulması beni sevindiriyor.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

33 Paylaşımlar
Paylaş33
Tweetle
Paylaş
Pin