Jake Gyllenhaal: Heath, Oscar’da Brokeback Mountain’e Yönelik Gay Esprilerini Reddetmişti

 Jake Gyllenhaal: Heath, Oscar’da Brokeback Mountain’e Yönelik Gay Esprilerini Reddetmişti
Digiqole ad

Jake Gyllenhaal, Brokeback Mountain’de başrolleri paylaştığı Heath Ledger’ın, Ang Lee’nin eşcinsel kovboyları konu alan ikonik gay filmine dair yapılan esprilere karşı hiç sabrı olmadığını yeni bir röportajında söyledi.

Gyllenhaal, Another Man ile röportajında,

“O yıl Akademi Ödülleri’nin açılışında bir espri yapmasını istediklerini hatırlıyorum, ve Heath reddetti. O zamanlar ‘Peki, tamam… neyse,’ falan diyordum. Fakat Heath, ‘Bu, benim için bir espri değil. Filmle ilgili hiçbir espri yapmak istemiyorum,’ diyordu.”

28 yaşında hayatını kaybeden Avustralyalı oyuncu, herkesin bildiği gibi filme yönelik çok korumacı davranıyordu. Candy isimli filmin basın toplantısında kimlerin filmin LGBT temalı olması sebebiyle ‘iğrenç’ olduğunu düşüneceği sorulduğunda, gayet açık sözlü davranarak şunları söylemişti;

“Bu hiç olgunca bir hareket değil. İnsanların iki kişinin birbirine aşık olmasına yönelik tiksindiklerini dile getirmeleri veya olumsuz düşüncelerini söylemeleri inanılmaz bir utanç sebebi.”

2006 yapımı Brokeback Mountain, Annie Prioux’un 1997’de çıkarmış olduğu aynı isimli kısa hikayeden uyarlandı. Film, eleştirmenler tarafından beğenilmesinin yanı sıra gişede de büyük bir başarı elde etti ve 14 milyon dolarlık bütçeyle 178 miyon dolar hasılat elde etmeyi başardı.

Ledger, aşırı dozda uyuşturucudan vefat etmeden önce yükselmekte olan bir yıldızdı. Brokeback Mountain’in yanı sıra oyuncu, Things I Hate About You, The Lords of Dogtown ve The Dark Knight gibi filmlerde yer alarak ismini duyurmayı başardı.

Gyllenhaal, Sunday Today’e verdiği bir röportajında Heat için şunları söylemişti;

“Heath hakkında en sevdiğim şey de buydu. Hiç ama hiç espri yapmazdı. Brokeback Mountain ile ilgili espri yapması istenince ‘Hayır, bu film aşk hakkında,’ derdi.”

Ledger yaşıyor olsaydı 4 nisanda 41 yaşına girecekti.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

47 Paylaşımlar
Paylaş47
Tweetle
Paylaş
Pin