Japon Lezbiyen Çift, Ülkelerine Tepki Olarak 26 Farklı Ülkede Düğün Yapacak!

 Japon Lezbiyen Çift, Ülkelerine Tepki Olarak 26 Farklı Ülkede Düğün Yapacak!
Digiqole ad

Japonya vatandaşı lezbiyen bir çift, ülkelerindeki evlilik eşitsizliğini protesto etmek için evlilik eşitliği olan 26 farklı ülkede düğün yapmayı planlıyor.

Üniversite öğrencisi olan 21 yaşındaki Misato Kawasaki ve 22 yaşındaki Mayu Otaki, altı aya yayarak gerçekleştirecekleri düğün yolculuğundan fotoğrafları paylaşacakları bir blog kuracak.

Utsunomiya Üniversitesi’nde Uluslararası Çalışmalar Fakültesi’nde öğrenimini sürdüren Otaki motivasyonlarını böyle anlatıyor:

“Düğün fotoğraflarıyla LGBT olmanın normal olduğunu göstermek ve cinsel yönelimi nedeniyle problem yaşayanlara umut ışığı olmak istiyoruz.”

Çift 2017’den beri birlikte.

LGBT evliliklerini Japonya’nın belli bölgeleri tanıyor olsa da, tüm ülkede sağlanmış bir evlilik eşitliği mevcut değil. Bu duruma tek tepkili çift de Kawasaki-Otaki çifti değil. Tam 10 LGBT çift daha, Japon hükümetine dava hazırlığı içinde.

Kawasaki-Otaki çifti, yardım için başlattıkları kampanya ile 7,000 Pound’un üzerinde bir miktar toplamayı başladı. Önce resmi olarak İngiltere’de evlenmeyi planlayan, devamında da tüm Avrupa, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika’yı turlayacak olan çiftin hedefi 30,000 Pound’a yakın bir miktara ulaşmak.

Çift lise hayatları boyunca cinsel kimliklerinin farkında olduklarını belirtiyor. Fakat Kawasaki “anormal” olmasından çekindiği için kızlarla ilişki içinde olmaktan uzak durduğunu ekliyor. Otaki ise panseksüel olduğunu ve Kawasaki ile birliktelikleri başladıktan sonra kimliğini açıkladığını anlatıyor.

İkili, diğer LGBT çiftleriyle ve ziyaret ettikleri ülkenin yetkili isimleriyle röportaj yapmayı da planlıyor. Hayata geçirebilirlerse proje büyük ses getirecek ve planı bile insanı heyecanlandırıyor!

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin