Japonya’daki Bu Bölge, Cinsel Yönelim ve Cinsel Kimliğin Açıklanmasını Yasaklayan Yasayı Kaldıran İlk İl Oldu!

 Japonya’daki Bu Bölge, Cinsel Yönelim ve Cinsel Kimliğin Açıklanmasını Yasaklayan Yasayı Kaldıran İlk İl Oldu!
Digiqole ad

Mie Prefecture, kişilerin cinsel yönelimini ve cinsel kimliğini açıklamasını yasaklayan ve suç haline getiren bir yasayı kaldırdı.

Mie Prefecture’ın valisi Eikei Suzuki, bu haftanın başlarında kişilerin cinsel kimliğini veya cinsel yönelimini açıklamasını yasaklayan ve bir suç haline getiren bir yasayı kaldırdı. Bu bölge, Japonya’da eşcinsel olduğunu açıklamanın illegal olmadığı ilk il oldu.

Güney Kore’nin korona virüs vakalarını engelleme çözümü, bu harekete öncülük etti. Güney Kore’de korona virüsün gay barlar vasıtasıyla yayılıyor olabileceği düşünülüyordu.

Suzuki, bir vatandaşın cinsel yönelimini veya cinsel kimliğini açıklaması durumunda ne tur cezalara çarptırılabileceğini tam olarak tartışmadıklarını onayladı. Alınan karardan önce bireyler, cinsel kimliğini veya cinsel yönelimini açıkladığı takdirde korkunç cezalara çarptırılabiliyordu.

Mie Prefecture, Japonya’nın güneyinde yer alan bir bölgedir. Bölgenin merkezi Tsu’dur ve Kuwana, Matsusaka, Suzuka ve Yokkaichi gibi büyük şehirleri kapsıyor.

Aynı zamanda bölge, Japonya’da LGBT’lere yapılan ayrımcılıklara karşı tedbir alan Tokyo, Osaka ve Ibaraki’nin ardından dördüncü şehir oldu.

Ayrıca bu haber, Japonya’dan gelen tek iyi haber olmadı. Okayama, ‘partnerlik sistemlerindeki sorunlara’ dair çözümler getirdi. Her ne kadar çözüm, eşcinsel evliliklerini kapsamasa da eşcinseller evli çiftlerin faydalandığı bazı durumlardan yararlanabilecek.

Karar, 1 Temmuz 2020 tarihinde yürürlüğe girecek ve Okayama, Japonya’da eşcinsel çiftlere bu hakları tanıyan yaklaşık 50 şehrin arasında yer alacak.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

28 Paylaşımlar
Paylaş28
Tweetle
Paylaş
Pin