Trump, Sattığı Pride Tişörtleriyle Tepki Çekti!

 Trump, Sattığı Pride Tişörtleriyle Tepki Çekti!
Digiqole ad

Başkan Trump, her ne kadar LGBT’lerin Pride ayını halka açık bir şekilde kutlamasa da Pride ayına özel “Make America Great Again Pride T-Shirt” isimli tişörtleri internet sitesinde satışa sundu.

İronik olan şu ki Trump’ın satışa sürdüğü gökkuşağı renklerine boyanmış harflerden oluşan tişört, aylardır zaten satılmaktaydı.

Trump’ın sık sık LGBT’lere saldırması göz önüne alınınca bu hareketi anlamlandırmak haliyle zorlaşıyor. Sitenin açıklamasındaysa şöyle yazıyor:

“LGBT topluluğuna ve 45. Başkana olan desteğinizi, özel Make America Great Again Pride T-Shirt’üyle gösterin.”

Eski başkan yardımcısı Joe Biden, kampanyaya destek olmadı. Öne çıkarak hem LGBT’yi destekledi hem de Trump’ın LGBT topluluğuna karşı yaptığı saldırıları kınadı.

“Geçtiğimiz yıllar boyunca Harvey Milk’in seçilmesinden, ilk açık eşcinsel başkan adayına kadar LGBT haklarına yönelik önemli gelişmeler kaydettik. Sadece Obama-Biden yönetimi boyunca bile önemli adımlar attık. Bunlar arasında Don’t Ask, Don’t Tell yasasını kaldırmak, okullardaki zorbalıklara dikkat çekmek, evlilik eşitliğini getirmek gibi önemli adımlar bulunuyordu.”

Biden, aynı zamanda Trump’ın LGBT’lere ve insan haklarına karşı olumsuz tutumunu eleştirdi.

“Donald Trump ve Mike Pence, Beyaz Saray’ın gücünü LGBT haklarının altını kazmak için kullanıyor. Bu, hatalı bir davranıştır. Nefretin ve bağnazlığın Amerika’da veya dünya sahnesinde yeri olmadığı mesajını net ve kesin bir şekilde yaymalıyız. LGBT’lere karşı yapılan ayrımcılıkları bitirmeye yönelik hızlı adımlar atmamız gerekmektedir.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

27 Paylaşımlar
Paylaş27
Tweetle
Paylaş
Pin