fbpx   .  

Jennifer Lopez, Yeğeni Üzerinden LGBTİ+ Topluluğuna Seslendi: Hikayeleriniz Kalbime Çok Yakın

Jennifer Lopez, non-binary yeğeni Brendon’ın kısa filminden bir kısım paylaşarak ve kısa film hakkında konuşarak küresel platformunu LGBTİ+ toplumuna destek olmak amacıyla kullandı. 

51 yaşındaki başarılı şarkıcı, geçtiğimiz pazar günü (23 Ağustos) kız kardeşinin çocuğunun kısa filminden beş dakikalık bir kısmı Instagram hesabında paylaştı ve bu hikayenin kalbine ‘çok yakın’ olduğunu söyledi.

 

Draw With Me isimli kısa film, Lopez’in yeğeninin cinsel kimliğini keşfetmesini ve zamanla özgüven sahibi olarak kendini ifade etmeye başlamasını anlatıyor. 

 

Lopez, kendisini ikili sistemin dışında tanımladığı için yeğeni hakkında konuşurken kullandığı zamirlere dikkat ederek cinsiyet belirtmeyen ‘they/them/their’ zamirlerini kullandı.

Lopez, kısa filmden bir kesit paylaştığı videoda,

“Draw With Me, transseksüel bir gencin ailesiyle anlaşarak hissettiği duyguları özgürce ifade edebilmesini anlatıyor,” dedi. 

“Film, hikayesi ve mesajı sebebiyle belirli bir zaman aralığını kapsamıyor. Brendon ve Brendon gibilerin nasıl bir süreçten geçtiğini, nasıl zorluklarla mücadele etmek zorunda kaldığını, ailesi tarafından nasıl kabul edildiğini gösteriyor. Bu kısa film, değişimi ve mücadeleyi kucaklamak, neyi ne zaman yapacağını bilmek ve her şeyin mümkün olduğunun farkında olmakla ilgili. Ayrıca Brendon benim yeğenim.”

Draw With Me’den paylaşılan kısım, Leslie Lopez’in 2001 doğumlu çocuğu Brendon’ın çocukluk döneminde cinsiyet kimliği sebebiyle yaşadığı zorlukları gösteriyor. 

Lopez, Draw With Me’nin yakında film festivallerinde gösterime gireceğini de ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.