fbpx   .  

Peki Justin Bieber Gerçekten Gay Mi?

Son zamanlarda garip “lanet olası erkek arkadaşım” akımı pop kültürünü yakından takip edenlerin kafasını karıştırıyor. Jaden Smith ve Tyler, the Creator’un Camp Flog Gnaw Carnival sahnesindeki anlarından sonra, Justin Bieber olaya farklı bir boyut kazandırdı.

Jaden Smith, geçtiğimiz günlerde Tyler, the Creator’un sahnesine fırlamış ve “Tyler benim erkek arkadaşım!” diye haykırmıştı. Pop müzik yıldızı Justin Bieber ise Jaden Smith’in Instagram’ına bıraktığı “Erkek arkadaşın olduğumu zannediyordum.” yorumu, işleri garip bir noktaya taşıdı.

 

Bu ifadeler doğruysa, Jaden Smith – Justin Bieber ve Tyler the Creator çokeşli bir aşk içinde fakat…

Burada insan koca bir “fakat” demeden edemiyor.

 

Özellikle dünyanın eşcinselliği hala garip karşıladığı bir dönemde bu ciddiyetsizlik ve umursamazca ifadeler, söylediklerinin doğruluğu hakkında insanları düşündürüyor. Üstelik yorumları yapan isimlerin yanlış bir adımlarında kaybedebileceklerini göz önünde bulundurunca.

Elbette bu yorum, fazla şüpheci olabilir. Fakat eşcinseller yeterince zorlukla karşılaşıyor ve böyle önemli figürlerin LGBT mücadelesini şakalarla, komikliklerle zehirlememesi gerekiyor.

Dolayısıyla aklı selim pop kültür takipçileri olarak, bu durum gerçekse kanıtlanmasını, şakaysa kapatılmasını beklemek en doğal tepki.

Sevgili heteroseksüel arkadaşlar, gay olmak bir şaka değil. Gay olduğumuz için hakaretlere uğramak, aşağılanmak, dövülmek, bıçaklanmak, öldürülmek… Bunların hiçbiri ne komik ne de eşcinsel olmanın şakaya vurulacak bir yanı yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.