İzleyin: Soğuk Savaş Döneminde Geçen Bir Eşcinsel Aşk Hikayesini Anlatan Firebird’ün Fragmanı Yayınlandı

 İzleyin: Soğuk Savaş Döneminde Geçen Bir Eşcinsel Aşk Hikayesini Anlatan Firebird’ün Fragmanı Yayınlandı
Digiqole ad

28 Ocak 2022’de vizyona girecek bu filmin yeni fragmanı yayında. 

Bu yılın BFI Flare: Londra LGBTİ+ Film Festivali’nin en çok beklenen filmlerinden olan Firebird, Soğuk Savaş döneminde, Sovyet Hava Kuvvetlerinde geçiyor.

Gerçek bir hikayeden esinlenilmiş bu dram filminin başrollerinde, Tom Prior ve Oleg Zagorodnii var.

Filmin odağında Sergey adında bir asker var. Sergey’in hayatı, kendisinin görev yaptığı askeri üsse, Roman adında cesur bir savaş pilotu geldiğinde alt üst olur.

Sergey ve Roman, merağın tutkusuyla, aşk ve arkadaşlık arasında riskli bir çizgiyi dengelemeye çalışırlar. Derken çiftimiz ve hava üssünün Generalinin sekreteri olan Luisa arasında tehlikeli bir aşk üçgeni oluşur.

Roman’ın kariyeri tehlikedeyken ve Luisa ailesini bir arada tutmak için mücadele ederken Sergey, geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalır. Karakterlerimiz köşeye sıkışırken başlatılan bir KGB soruşturması, her şeyi gören Sovyet rejiminin korkusu karşısında onların özgürlüklerini ve hayatlarını riske sokar.

Firebird ayrıca yakın zamanda Iris Prize LGBTİ+ Film Festivali’nde de gösterime girdi.

1 Comment

    Avatar
  • Film internete düştü ve ingilizce olarak izledim.Oyunculuk ve askeri hava gerçekten mükemmeldi.Sanırım 2013 yapımı benzer bir film vardı.Filmi izledikten sonra ilk düşüncem lgbt yasaları adına aslında şuan cidden ilerleme kaydedildi dünya genelinde.(homofobik veya tanımayan ülkeleri varsaymıyorum)
    Gerçekten bundan yarım asır önce doğmuş olsaydım nelerle karşılaşırdım veya neler yaşardım diye sorguladım film bitince.Böyle filmlere cidden çok ihtiyaç var,hatta bazı filmler var ki ders niteliğinde işlenmeli.İnsanlar lgbt bireylerini sadece yatakta bir çift olmak istediğini sanıyor,lakin yanılıyorlar,bir insanın sevgisinin cinsiyeti olmamalı!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin