fbpx   .  

İzleyin: Kaotik Kuir Draması ‘Drive-Away Dolls’a İlk Bakış

Bu lezbiyen yol gezisi projesi uzun zamandır hazırlanıyordu!

Drive-Away Dolls, karı-koca Ethan Coen ve Tricia Cooke ikilisi tarafından yazılmış, yakında gösterime girecek bir komedi. Film, başka bir kız arkadaşından ayrılmak üzere olan sınır tanımayan Jamie (Margaret Qualley) ile rahatlamayı ve gevşemeyi öğrenmesi gereken ağırbaşlı arkadaşı Marian’ı (Geraldine Viswanathan) konu alıyor.

Yeni bir başlangıca ihtiyaç duyan ikili, Tallahassee, Florida’ya doğru hazırlıksız bir yolculuğa çıkar ve yol boyunca bir grup beceriksiz suçluyla yolları kesişince işler değişir.

 

Film aynı zamanda Coen’in ilk kez yönetmen koltuğuna oturduğu yapım olma özelliğini taşıyor. Film ilk olarak 2007’de Drive-Away Dykes adıyla ortaya atılmıştı ve orijinal sloganı şöyleydi: “Kadınlar yolda. Her türlü aksiyon.”

Yapım başlangıçta başarısız olduktan sonra, Coen başrol oyuncularını seçmeden önce 2022’de yönetmen olarak devraldı. Kısa bir süre sonra Beanie Feldstein Sukie rolünü üstlendi ve Nisan 2023’te Pedro Pascal Santos, Colman Domingo Chief, Bill Camp Curlie ve Matt Damon Senatör Channel rollerini üstlenerek bu “lezbiyen yol gezisi projesinde” yıldızlarla dolu bir kadro oluşturdu.

 

Film 23 Şubat 2024’te vizyona girecek. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.