fbpx   .  

Karşınızda Star Wars Parkı: Çok Yakında!

Walt Disney, film haklarını satın aldıktan sonra şimdi de Star Wars dünyasını California ve Florida’daki eğlence parkına taşıyacak. Yeni Star Wars parkında filmlerden birçok unsur ziyaretçilere sunulacağı duyuruldu.

Star Wars, uzak bir galaksiden California ve Florida’ya taşınıyor. Walt Disney’in genel müdürü Bob Iger, D23 Disney Expo Fuarı’nda iki Disney eğlence parkının genişletileceğini ve Star Wars parkı kurulacağını açıkladı.

California’daki Disneyland ve Florida’daki Walt Disney World’de altı hektarlık bir alana kurulacak olan Star Wars parkında galaktik filmserisinden yeni bir gezegenin de yer alacağı duyuruldu. Projede, gelen ziyaretçilerin Millenium Falcon uzay gemisinin kontrolüne geçebileceği ve dolandırıcı kaçakçıların ve tüccarların bilinmeyen merkezi Cantina’nın olduğu iki yeni alet yer alıyor.

 

Iger, yeni parkın “en az filmler kadar heyecanlı” olacağını ve yaratıklar ve droidlerle dolu bir alanda birçok eğlence programının yer alacağını duyurdu. Bir başka macerada da ziyaretçiler, ‘First Order’ ve ‘Resistence’ arasındaki savaşın zirve noktasına dahil olabilecekler.

Disneyland’daki Star Wars parkı inşaatına 2017’de başlayacağı bildirilirken Disney World için herhangi bir tarihverilmedi. Walt Disney, Star Wars filmlerinin haklarını 2012’de Lucasfilm’den satın almıştı. Disney’in yapımcılığını üstlendiği serinin yedinci filmi Güç Uyanıyor Aralık ayında gösterime girecek.

 

Radikal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.