fbpx   .  

Karşınızda Yeni He-Man: Nicholas Galitzine!

Travis Knight tarafından yönetilecek olan film uyarlamasının 5 Haziran 2026’da vizyona girmesi bekleniyor.

He-Man, Eternia Prensi Adam’ın alter-egosu ve evrendeki en güçlü kişi olan kaslı Mattel süper kahramanının kendi gezegenini ve Grayskull Kalesi’nin sırlarını düşmanı İskeletor’a karşı savunmasını konu alan Masters of the Universe serisinin baş kahramanı.

Karakter, 80’lerin He-Man and the Masters of the Universe dizisi ve 1985 yapımı He-Man and She-Ra: The Secret of the Sword gibi çeşitli dizi ve filmlerde animasyon olarak yer almıştır.

 

Dolph Lundgren’in He-Man’i canlandırdığı canlı aksiyon filmi 1987’de gösterime girmiş, eleştirel ve ticari açıdan başarısız olmuş, ancak o zamandan beri tutkulu bir kült takipçi kitlesine sahip olmuştur. 

He-Man açık olarak eşcinsel olmasa da, homoerotik üniforması, Man-at-Arms ile ilişkisi ve kadınlara ilgi duymaması, karakterin bir eşcinsel ikonu olarak tanımlanmasına neden oldu.

Buna ek olarak, hem He-Man hem de Prens Adam olarak ikili yaşamı, birincisinin açık ve gururlu, ikincisinin ise kapalı birini temsil ettiği bir açılma alegorisi olarak tanımlanmıştır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.