Kasım’da Netflix’te İzleyeceğimiz 4 LGBTİ+ Dizi ve Film

 Kasım’da Netflix’te İzleyeceğimiz 4 LGBTİ+ Dizi ve Film
Digiqole ad

Yılın en kaotik aylarından birindeyiz. Bir solukta izleyeceğiniz kuir şovlarla kafanızı dağıtın.

Kasımın pek çok sebepten dolayı zor bir ay olacağını tahmin etmek zor değil. Amerikan seçimlerinin stresi ve yaklaşan tatil sezonunun gerginliği arasında, endişelenecek çok şey var. Ne mutlu bize ki Netflix bu ay bize çevremizdeki kaostan küçük birer kaçış sağlayacak yeni yapımlar sunuyor.

İşte karşınızda Easy A ve Dash & Lily de dahil Netflix’te izleyebileceğiniz 4 LGBTİ+ dizi ve film.

Easy A: 1 Kasım’da Netflix’te

La La Land’deki performansıyla Oscar kazanmadan seneler önce, Emma Stone 2010 yapımı gençlik komedisi Easy A’in baş karakteri Olive Penderghast rolüyle tanınıyordu. Olive bekaretini kaybetmeyle ilgili yalan söyledikten sonra bunu öğrenen Cross Your Hearts Christian Club’ın gururlu başkanı Marianne (Amanda Bynes) bütün okula Olive’i ‘okul kaşarı’ olarak lanse eder. Bu etiket sonunda Olive’in gizli eşcinsel arkadaşı Brandon’ın ondan seviştikleriyle ilgili yalan söylemesini istemesine yol açar. Zekice ve komik olan, ayrıca Patricia Clarkson, Stanley Tucci, Fred Armisen, Aly Michalka, Lisa Kudrow ve Penn Badgley gibi isimleri bir araya getiren Easy A, zamansız bir gençlik klasiği.

Dash & Lily 1.Sezon: 10 Kasım’da Netflix’te

Özel günlere heveslenme spektrumunun iki zıt ucundaki iki enerjik liseli olan Dash & Lily’yi konu alan sekiz bölümlük dizi, her buluşmalarından önce birbirlerine verip aldıkları kırmızı bir deftere odaklanıyor. Bütün oyuncular muhteşem -özellikle de Lily’nin şefkatli ama huysuz olan, Grindr bağımlısı ağabeyi- ama yine de en önemlisi çok sevilesi ana karakterleri. Lily çok iyimser, Noel’le ilgili her şeye bayılan biriyken, Dash çekilmez, romantik olmayan ve alaycı bir tip. Ama yine de The Strand’ın bitmeyen kitapları için besledikleri ortak sevgiyle birbirlerine bağlanmak için bir yol buluyorlar. Dizi, bütün ailenin keyifle izleyeceği bir ‘zıt kutuplar birbirini çeker’ hikayesi.

A Queen is Born 1.Sezon: 11 Kasım’da Netflix’te

Pek çok kişi A Queen is Born’dan RuPaul’s Drag Race’in Brezilya versiyonu diye bahsetse de ‘We’re Here’in Brezilya versiyonu’ daha doğru bir tabir olurdu. 2020 yapımı o müthiş HBO dizisinde olduğu gibi A Queen is Born drag kraliçelerinin çeşitli insanlara drag baştan yaratmaları yapmalarını konu alıyor. Rekabetten çok muhteşem drag ve duygusal hikayelerin adresi olan program, drag’i bir iyileşme ve dönüştürme sanatı olarak kullanıyor. Ya da Netflix’in dediği gibi, ‘Drag sanatını kutluyor ve gözlerinizi yaşartma sözü veriyor.’

American Horror Story: 1984: 13 Kasım’da Netflix’te

Tıpkı eskilerin dediği gibi, hayatta ölümden, vergilerden ve Ryan Murphy’nin efsanevi antoloji dizisi American Horror Story’nin ardı arkası kesilmeyen yeni sezonlarından başka hiçbir şey kesin değildir. Dokuzuncu sezon için Murphy saçların ve neon gardıropların daha büyük olduğu 1984’e gidiyor. Gizemli cinayetleriyle bilinen ürkütücü bir yaz kampında geçen film, American Horror Story’nin eski klasik korku filmlerine gerçekten çok benzeyen ilk halkası. American Horror Story’nin her sezonu gibi, 1984’te hangi bölümü ya da sahneyi izlediğinize göre oldukça değişebilir.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

16 Paylaşımlar
Paylaş16
Tweetle
Paylaş
Pin