fbpx   .  

Kedi Aşığı Doktor, Kuir Dostu Bir Klinik Açtı

Guinness Dünya Rekoru kıran kedileri büyüten bir doktor, masaj koltuğunun yanmasıyla başlayan yangında evinde bulunan her şeyini (evcil hayvanları da dahil) kaybetti. Bu da onun Michigan’da terapi kedileriyle dolu kuir dostu bir klinik açmasına sebep oldu.

Dr. William Powers, dünyanın en uzun kedisi unvanına sahip Aldebaran’ın, ve dünyanın en uzun kuyruklu kedisi Cygnus Regulus’un sahibi.

 

 

12 Kasım 2017’de her şey değişti.

Dr. Powers uyandığında, masaj koltuğunun alevler içinde yandığını ve daha kendisi bir şey yapamadan bütün eve yayıldığını gördü. Umutsuzca kedilerini aradı ancak bu sırada iki kere nefessiz kaldığı için bayıldı ve kedilerini bulamadı.

Dr. Powers ve karısı Dr. Lauren Powers, evcil hayvanları da dahil olmak üzere o gün her şeyini kaybetti. Yangından sonra zihinsel sağlık problemleri yaşadı ve çalıştığı klinikteki işini kaybetti.

15 ay süren tedavisi esnasında eşiyle birlikte ülkeyi gezdi, bilgisayar oyunları oynadı ve dört yeni kedi edindi. Kısa süre sonra hastaları onlarla iletişime geçmeye başladı ve işlerine geri dönmelerini istedi.

Powers, İyileştikten hemen sonra kendi “hayal kliniğini” açmaya karar verdi ve trans sağlığına yöneldi. Aynı zamanda kliniğine en sevdiği iki şeyi dahil etmesi gerektiğini fark etti: bilgisayar oyunları ve kediler.

Kliniğin bekleme salonunda konsollar ve kediler bulunuyor. Hipoalerjenik kedileri de terapi hayvanları olarak salonda dolaşıyor.

Her ne kadar çevresindeki insanlar tarafından uyarılsa da kliniğinde binden fazla hastası bulunuyor.

Her hastanın özel bir bakım veya tedaviye ihtiyacı olmasa da, LGBTlerin haklarını ihlal etmeye çalışan Trump’ın Amerika’sında, klinik kuir dostu bir yer.

“Bana gelen hastaların çoğu bulunduğu durum yüzünden gergin hissediyor ancak bir kediyi kucaklamak, sevmek, onların gerginliğini alıyor.”

Konu bilgisayar oyunlarına geldiğinde “Bir süreliğine de olsa kendimi kaybedebileceğim dünyalar sunuyor. Üzüntümü unutmamda yardımcı oluyor,” dedi.

“Yangından sonra delirmemi gerçek anlamda engelleyen tek şeydi. Hastalarımız HIV pozitif. Bazılarının aileleri onları taciz edebiliyor. Daha küçüklükten beri kendi vücutlarından nefret eden birçok hastamız var.”

Dr. Powers, yangından sonra hala PTSD ile mücadele ediyor ve ayda bir kez akıl sağlığı için izin kullanıyor.

Powers, “Ailelerini, işlerini, eşyalarını, arabalarını, istikrarlarını ve toplumdaki güven duygularını kaybedebilecek trans hastalarımla daha fazla empati kurabiliyorum,” diye ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.