Kehlani ve Hayley Kiyoko, Rita Ora ve Charli XCX’in “Girls” Şarkısını Eleştirdi!

 Kehlani ve Hayley Kiyoko, Rita Ora ve Charli XCX’in “Girls” Şarkısını Eleştirdi!
Digiqole ad

Cardi B, Charli XCX ve Bebe Rexha’nın da bulunduğu Rita Ora’nın Girls şarkısını beğenenlerin yanında, bu şarkıdan hiç hoşnut olmayan bir kesim de mevcut.

Lezbiyen sanatçı Hayley Kiyoko, yaptığı bir açıklamasında “şarkının LGBT topluluğu için daha fazla zarar verdiğini” öne sürerken, Kehlani şarkının “zararlı sözler” içerdiğini söyleyerek şarkıya yanıt olarak bir açıklama yayınladı.

Şarkıda; Rita, Cardi, Charli ve Bebe, “Bazen kızlar, kızlar, kızları öpmek istiyorum / Kırmızı şarap, Sadece kızlar, kızlar, kızları öpmek istiyorum” diyor.

Twitter bildirisinde Kiyoko şöyle diyor:

“Bugün piyasaya çıkan, bir çok ünlü pop sanatçısıyla çalışılmış yeni bir şarkı var. Cinsel kimlikleri hakkında açık olan sanatçıları destekliyorum ancak; LGBT topluluğunun yararına olandan daha fazla zarar veren, sadece düpedüz sesten ibaret olan ‘Girls’ gibi şarkılar var. Bu gibi şarkılar erkeğin bakışlarını körüklerken, kadınları seven kadın fikrini de marjinalleştiriyor. Şarkılarda bu tip bir mesaj tehlikeli çünkü tüm toplumun saf duygularını tamamen küçümsüyor ve geçersiz kılıyor … Daha iyisini yapabiliriz ve yapmalıyız.”

Açıkça kuir sanatçı Kehlani de düşüncelerini şu şekilde dile getirdi;

“Kimse durumu kişisel algılamasın. Bu sanatçılardan biriyle harika bir şarkım var ve diğer üçüyle de beraber çalışmayı gerçekten isterim; onları tanıyorum ve onlara saygı duyuyorum. Şarkının. Sözleri. Zararlı. Nokta.”

İşte tartışma yaratan o şarkı ve sözleri;

3 Comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin