Kendi Filmini Hak Eden 9 Kuir Süper Kahraman

 Kendi Filmini Hak Eden 9 Kuir Süper Kahraman
Digiqole ad

Her ne kadar beyaz perdede kuir temsilciliği yeterince yapılmıyor olsa da birçok LGBTİ+ kahraman bulunmaktadır. Bu karakterlerden hangisini tutarsanız tutun, efsanevi bir film üçlemesi çekilebilir. Özellikle de üç farklı Peter Parker’a sahip olabiliyorsak, neden kuir versiyonuna sahip olamıyoruz?

İşte beyaz perdede kendi filmi olmasını hak eden 9 kuir süper kahraman! 

Midnighter & Apollo

Midnighter ve Apollo, kendi çizgi romanlarında 2017 yılında görünmeye başladı. Ayrıca ikili, muhteşem bir takım. Midnighter’ın, rakibinin her bir hamlesini tahmin edebilme gibi özel yetenekleri vardır. Apollo ise süper güçleri ve diğer yetenekleriyle daha çok Superman’i hatırlatmaktadır. Ayrıca ikili, kız evlat edinmiştir. Anlayacağınız ikilinin aşk hikayesi, tam olarak beyaz perdeye aktarılacak niteliktedir. 

Batwoman

Şu anda Batwoman olan Kate Kane, lezbiyen ve kız oda arkadaşına aşık olduğu için West Point’ten atılmıştır. Hayatında yapması gereken bir şeyi bulmadan önce Gotham’da yıllarca partilere katılmış ve bu şekilde yaşamıştır. Batman’in ölümünün ardından Kate, kahramanlık işine girişmiş ve Gotham City’i korumaya kendini adamıştır. The CW her ne kadar Batwoman’ın dizisini yapıyor olsa da Ruby Rose’un diziden ayrılması hepimizi üzdü. Bu yüzden karakterin solo filmini görmek eminiz çok güzel olacaktır. 

Iceman

Evet, Bobby Drake’in Iceman’i, daha önce bazı X-Men filmlerinde yer aldı. Fakat bunlar, Bobby’nin eşcinsel olduğu açıklanmadan önceydi. Bobby’nin açılma hikayesi, muhteşem bir film olabilir. Geçtiğimiz yıllarda Bobby, çizgi romanlarda eşcinsel olarak tasvir edildi. 2017’de yayınlanan çığır açıcı bir sayıdaysa Bobby, Romeo isimli bir karakterle öpüştü.

Harley Quinn & Poison Ivy

Her ne kadar Suicide Squad filmi pek beğenilmemiş olsa da elimize Harley Quinn geçmiştir! Neyse ki Harley Quinn ve kuirliği hakkında Birds of Prey filminde daha çok şey görebildik. Aynı zamanda bir gün Harley Quinn ve Poison Ivy’i beyaz perdede görmeyi umut ediyoruz. Harley ve Ivy, her zaman çok samimi ve yakın bir ilişkiye sahip olmuştur. Harley’nin Joker’a olan aşkına rağmen ikili, birçok kez birlikte olmuş ve ikilinin DC’nin Bombshells’inde bir çift olduğu ve öpüştüğü onaylanmıştır. 

Catwoman

Selina Kyle, daha önce filmlerde gördüğümüz ve her zaman tamamen heteroseksüel olmadığını düşündüğümüz bir diğer karakterdir. Selina Kyle’ın Bruce Wayne ile çalkantılı ilişkisine rağmen birkaç yıl önce DC, herkesin favori kedi hırsızının aslında biseksüel olduğunu, Selina’yı Eiko Hasigawa karakteriyle öpüştürerek duyurmuştur. Yakında çıkacak olan ve başrolünde Robert Pattinson’ın yer alacağı Batman filminde, Zoë Kravitz’in Catwoman karakterini nasıl canlandıracağını görmek için sabırsızlanıyoruz!

Northstar

İlk açık eşcinsel süper kahramanlardan biri olan Jean Paul Beaubier’in Northstar’ı, beyaz perdede olmayı en çok hak eden karakterlerden biri. Başlangıçta Kanadalı süper takım Alpha Flight’ın bir parçası olan Northstar, çok geçmeden X-Men’e katılmış ve 2012 yılında erkek sevgilisiyle evlenmiştir. Her ne kadar Northstar’ın güçleri Quicksilver’ı anımsatsa da, filmlerde yer aldığı takdirde başarılı olacaktır. 

Deadpool

Deadpool, 2016 yılında beyaz perdeye uyarlanınca büyük ses getirmeyi başardı. Ryan Reynolds’ın karakteri başarılı bir şekilde canlandırması, büyük bir çoğunluk tarafından beğenildi ve takdir edildi. Ayrıca filmde panseksüel bir karakter bile bulunuyordu. Reynolds, Deadpool’un gelecek bir filminde bir erkek arkadaşa sahip olmasını istediğini söyledi. Biz de Reynolds’a katıldığımızı ekleyerek, sabırsızlıkla bekliyoruz. 

Constantine

Dışarıdan bakıldığında karakter, bir film için kusursuz görünüyor. DC evreninin sihirli kısmıyla uğraşan Constantine, aslında bir dedektiftir ve antikahraman kalıbına muhteşem bir şekilde sığmaktadır. Fakat 2005 yılında Keanu Reeves’in başrolünde olduğu bir film ve NBC TV’nin yaptığı tek sezon süren bir diziyle John Constantine karakterinin pek de başarılı olamadığı görüldü. Constantine’in biseksüel olduğu ise bir zaman sonra onaylanmıştır ve karakter, Arrow’un dördüncü sezonunda yer almıştır. Bu yüzden karakterin kendi filmi olmasının güzel olabileceğini düşünüyoruz. 

America Chavez

America Chavez ya da bilinen adıyla Miss America, alternatif gerçeklikten gelen, iki anne tarafından yetiştirilen iki dilli bir karakter. America’nın hikayesi, Marvel sinematik evreni için kusursuz bir adımdır. Özellikle de Captain America’nın geleceğine baktığımızda, America Chavez’in beyaz perdede olmaması için hiçbir sorun göremiyoruz. Her ne kadar kendisine ait filmi olmasa da en azından America Chavez’in gelecekte Disney+’ta bir dizisinin olacağını bilmek bizi mutlu ediyor. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

26 Paylaşımlar
Paylaş26
Tweetle
Paylaş
Pin