İsrailli Yönetmen Yuval Hadidi: Çocuklar, Eşcinsel Ünlü Erkekler İçin Statü Sembolü

 İsrailli Yönetmen Yuval Hadidi: Çocuklar, Eşcinsel Ünlü Erkekler İçin Statü Sembolü
Digiqole ad

İsrailli bir film yönetmeni, eşcinsel erkeklerin çocuk sahibi olmasının ‘statü sembolü’ olduğunu ve onların varlığının bir yansıması olduğunu söyledi.  Aynı zamanda çocuk sahibi olma konusunda LGBTİ+ toplumunda ‘baskı ve beklentinin’ zamanla arttığını söyledi. Yuval Hadidi, bütün bunları Air Mail ile yaptığı röportajda dile getirdi. 

Yuval Hadidi,

“Çocuk sahibi olmak, eşcinsel erkekler arasında birçok açıdan statü sembolü haline gelmiştir,” dedi. Aynı zamanda Hadidi’nin yeni filmi 15 Years, eşcinsel bir çiftin çocuk sahibi olup olmama konusunda fikir ayrılığına düşmesini anlatıyor.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Ricky Martin, Out ile yaptığı röportajda 2017 yılında evlendiği kocası Jwan Yosef ile çocuk sahibi olduğu için ne kadar mutlu olduğundan bahsetti. Çiftin şu anda dört çocuğu bulunuyor. Martin, “Uzun yıllar boyunca baba olma hayali kurdum. Uzun bir süre boyunca gizli bir eşcinsel olduğum için ve çocuk sahibi olamayacağımı düşündüğüm için defalarca ağladım. Evlat edinmek çok güzel bir seçenek. Fakat eşcinsel ebeveynler, bazı ülkelerde bu konularda hala sorunlar yaşayabiliyor,” dedi.

Anderson Cooper da bu yılın başlarında erkek çocuk sahibi olarak baba oldu. Cooper, baba olmak konusunda Martin’in söylediklerine benzer şeyler söyledi.

“Eşcinsel bir genç olarak hiçbir zaman çocuk sahibi olamayacağımı düşünürdüm. Bu yüzden oğlumun dünyaya gelmesinde yardımı dokunan bütün doktorlara, hemşirelere ve herkese minnettarım.” 

Aynı zamanda Hadidi, eşcinsel ebeveynler olmanın veya olmamanın beklenmedik sonuçları hakkında uyardı. 

Hadidi,

“Eşcinsel erkeklerin çocuk sahibi olması konusunda baskı altında olduğu açıktır. Asıl soru, çocuk sahibi olmak istemeyen eşcinsel ebeveynlerin gelecekte LGBTİ+ toplumunda daha az varlıklı görülüp görülmeyeceğidir.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

19 Paylaşımlar
Paylaş19
Tweetle
Paylaş
Pin