İsrailli Yönetmen Yuval Hadidi: Çocuklar, Eşcinsel Ünlü Erkekler İçin Statü Sembolü

 İsrailli Yönetmen Yuval Hadidi: Çocuklar, Eşcinsel Ünlü Erkekler İçin Statü Sembolü
Digiqole ad

İsrailli bir film yönetmeni, eşcinsel erkeklerin çocuk sahibi olmasının ‘statü sembolü’ olduğunu ve onların varlığının bir yansıması olduğunu söyledi.  Aynı zamanda çocuk sahibi olma konusunda LGBTİ+ toplumunda ‘baskı ve beklentinin’ zamanla arttığını söyledi. Yuval Hadidi, bütün bunları Air Mail ile yaptığı röportajda dile getirdi. 

Yuval Hadidi,

“Çocuk sahibi olmak, eşcinsel erkekler arasında birçok açıdan statü sembolü haline gelmiştir,” dedi. Aynı zamanda Hadidi’nin yeni filmi 15 Years, eşcinsel bir çiftin çocuk sahibi olup olmama konusunda fikir ayrılığına düşmesini anlatıyor.

View this post on Instagram

Nuestro hijo Renn Martin-Yosef ha nacido. #elbebéhanacido

A post shared by Ricky (@ricky_martin) on

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Ricky Martin, Out ile yaptığı röportajda 2017 yılında evlendiği kocası Jwan Yosef ile çocuk sahibi olduğu için ne kadar mutlu olduğundan bahsetti. Çiftin şu anda dört çocuğu bulunuyor. Martin, “Uzun yıllar boyunca baba olma hayali kurdum. Uzun bir süre boyunca gizli bir eşcinsel olduğum için ve çocuk sahibi olamayacağımı düşündüğüm için defalarca ağladım. Evlat edinmek çok güzel bir seçenek. Fakat eşcinsel ebeveynler, bazı ülkelerde bu konularda hala sorunlar yaşayabiliyor,” dedi.

Anderson Cooper da bu yılın başlarında erkek çocuk sahibi olarak baba oldu. Cooper, baba olmak konusunda Martin’in söylediklerine benzer şeyler söyledi.

View this post on Instagram

I want to share with you some joyful news. On Monday, I became a father. This is Wyatt Cooper. He is three days old. He is named after my father, who died when I was ten. I hope I can be as good a dad as he was. My son's middle name is Morgan. It's a family name on my mom's side. I know my mom and dad liked the name morgan because I recently found a list they made 52 years ago when they were trying to think of names for me. Wyatt Morgan Cooper. My son. He was 7.2 lbs at birth, and he is sweet, and soft, and healthy and I am beyond happy. As a gay kid, I never thought it would be possible to have a child, and I’m grateful for all those who have paved the way, and for the doctors and nurses and everyone involved in my son's birth. Most of all, I am grateful to a remarkable surrogate who carried Wyatt, and watched over him lovingly, and tenderly, and gave birth to him. It is an extraordinary blessing – what she, and all surrogates give to families who cant have children. My surrogate has a beautiful family of her own, a wonderfully supportive husband, and kids, and I am incredibly thankful for all the support they have given Wyatt and me. My family is blessed to have this family in our lives I do wish my mom and dad and my brother, Carter, were alive to meet Wyatt, but I like to believe they can see him. I imagine them all together, arms around each other, smiling and laughing, happy to know that their love is alive in me and in Wyatt, and that our family continues.

A post shared by andersoncooper (@andersoncooper) on

“Eşcinsel bir genç olarak hiçbir zaman çocuk sahibi olamayacağımı düşünürdüm. Bu yüzden oğlumun dünyaya gelmesinde yardımı dokunan bütün doktorlara, hemşirelere ve herkese minnettarım.” 

Aynı zamanda Hadidi, eşcinsel ebeveynler olmanın veya olmamanın beklenmedik sonuçları hakkında uyardı. 

Hadidi,

“Eşcinsel erkeklerin çocuk sahibi olması konusunda baskı altında olduğu açıktır. Asıl soru, çocuk sahibi olmak istemeyen eşcinsel ebeveynlerin gelecekte LGBTİ+ toplumunda daha az varlıklı görülüp görülmeyeceğidir.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

19 Paylaşımlar
Paylaş19
Tweetle
Paylaş
Pin