Kendini İkili Sistemin Dışında Tanımlayan NASA Stajyerinin Tweeti Viral Oldu

 Kendini İkili Sistemin Dışında Tanımlayan NASA Stajyerinin Tweeti Viral Oldu
Digiqole ad

NASA’da çalışan bir stajyerin tweeti viral oldu. Trans bireylerin ABD ordusunda yer almasını engelleyen yasa hakkında atılan tweet, önemli bir noktaya dikkat çekti. 

Kendini ikili sistemin dışında tanımlayan Victoria Wegman hükümetin 22 Ocak günü aldığı kararı protesto eden bir tweet attı. 

“İkili sistemin dışında bir NASA stajyeriyim. Kimliğimle alakalı hiç bir şey beni işimi doğru yapmaktan alıkoymuyor. Bu yönetim nefreti körüklemekten başka bir iş yapmıyor.”

Tweet 33,000 beğeni ve 8,000 paylaşım aldı. 

Ohio State University’de son sınıf öğrencisi olan Wegman, Fox 10 ile yaptığı röportajda aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“Böyle bir yanıt beklemiyordum. Ayrıca ikili sistemin dışında kalan kişilerin NASA’da çalışabildiğini görmekten mutluluk ve cesaret alanlar oldu, bu da sevindirici. Yine de bir anda çok göz önüne çıktım ve bu beni eleştirilerin hedefi haline getirebilir, o nedenle çekiniyorum.”

Wegman’ın tweetine ise endişelenmesine hiç gerek kalmayacak şekilde sevgi ve destek yağıyor. 

Trans bireylerin askeri personel olarak hizmet veremeyecek oluşu ilk kez 2017’nin Temmuz ayında dile getirilmişti ve bu gelişmenin ihtimali bile LGBT topluluğunu çileden çıkartmıştı. 

Eski bir deniz komandosu ve aynı zamanda trans hakları aktivisti olan Kristen Beck, birinin trans olduğu için düşük verimle iş yapacağı inancını “saçmalık” olarak adlandırdı. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin