Koltuk Altı Kıllarınının Gökkuşağı Renklerine Boyandığı Akım: Unicorn Hair

 Koltuk Altı Kıllarınının Gökkuşağı Renklerine Boyandığı Akım: Unicorn Hair
Digiqole ad

Sosyal medya bir süredir enteresan bir akıma tanıklık ediyor. Bazı kadınlar, koltuk altı kıllarını gökkuşağı renklerine boyuyorlar. Nedenini merak ediyorsanız, okumaya devam edin!

Lad Bible adlı sitenin haberine göre, koltuk altı kıllarını gökkuşağına boyamanın adı “Unicorn Hair” (Tek Boynuzlu At Saçı) ve bu “Januhairy” akımının bir parçası. Januhairy, İngilizce Ocak ayı anlamına gelen “January” ile kıllı anlamına gelen “hairy” kelimelerinden türetilmiş bir isim. Akım, kadınların bağımsızlıklarını güzelliklerini ve güçlerini sembolize etmesi adına vücut kıllarını uzatmayı teşvik ediyor. 

Sosyal medyanın önde gelen ismi Caitlyn Ford, müşterilerinin gökkuşağı rengine boyanmış koltuk altı kıllarını gösterdiği pozlarını 91,700 kişinin takip ettiği Instagram hesabında paylaşınca olay bir akım haline dönüştü. 

Rainbow Girl lakaplı bir kullanıcı da, koltuk altı kıllarının nasıl gökkuşağı renklerine boyanacağını çektiği bir video ile anlattı. Kanalın 280,000 takipçisi bulunuyor. 

Pop yıldızı Miley Cyrus da yakın zamanlarda koltuk altı kıllarını boyamış, fakat gökkuşağı renkleri yerine düz kırmızı rengini tercih etmişti. 

Kadınların koltuk altı kıllarını alması antik Mısır çağına dayanıyor. 1900’lere kadar böyle bir beklenti olmamasına rağmen, tıraş bıçağı markası Gillette’nin reklamları, kadınları Gillette ürünlerini kullanarak kıllarını tıraş etmeye yönlendiriyor. 

Bu nedenle koltuk altı kıllarını kesmek cinsiyetçi bir güzellik standardı olarak kabul ediliyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin