Kit Harington ‘Cinsiyetsiz’ Bir Şekilde Büyütüldüğünü Söyledi: Action Man İstedim, Oyuncak Bebek Aldılar

 Kit Harington ‘Cinsiyetsiz’ Bir Şekilde Büyütüldüğünü Söyledi: Action Man İstedim, Oyuncak Bebek Aldılar
Digiqole ad

Game of Thrones’un yıldızı çocukken ‘Polly Pocket’la oynadığını söyledi.

HBO’nun ikonik dizisi Game of Thrones’daki Jon Snow rolüyle üne kavuşan Harington, annesinin cinsiyetsiz bir çocuk yetiştirme tarzı benimsediğini anlattı.

Cinsiyetsiz çocuk yetiştirme, çocukların cinsiyet stereotiplerine göre yetiştirilmemesini amaçlıyor. Örneğin ‘kızlara’ ya da ‘erkeklere’ göre olduğu düşünülen kıyafetleri ya da oyuncakları özendirmemeyi hedefliyor.

The Telegraph’a konuşan Kit: ‘Bir Mighty Max isterdim ve annem bana bir Polly Pocket alırdı. Action Man istedim ve karşılığında bir oyuncak bebek aldım. Çok cinsiyetsiz bir biçimde büyütüldüm,’ dedi. Oyuncu, duruma uyum sağladığını ve bir sorunu olmadığını da ekledi.

Röportajda erkeklikle ilgili düşüncelerini de paylaşan ‘Testament of Youth’un yıldızı:

‘Duygusal olarak erkeklerin bir sorunu, bir tıkanmaları olduğunu düşünüyorum. İkinci Dünya Savaşı’ndan gelen ve dededen babaya, babadan oğula geçen bir tıkanma,’ dedi.

‘Nasıl hissettiğimizi paylaşmıyoruz çünkü zayıf gösteriyor, çünkü erkekçe değil. Sessiz ve kahraman bir adamı canlandırdıktan sonra, ileride böyle bir adamı oynamak istediğimiz sanmıyorum’ diyen Harington, ‘Dünyanın daha fazla görmesi gereken maskülen bir rol değil’ şeklinde konuştu.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

27 Paylaşımlar
Paylaş27
Tweetle
Paylaş
Pin