İzleyin: Zendaya Euphoria ile Drama Dalında Emmy Kazanan En Genç Oyuncu Olarak Tarihe Geçti!

 İzleyin: Zendaya Euphoria ile Drama Dalında Emmy Kazanan En Genç Oyuncu Olarak Tarihe Geçti!
Digiqole ad

24 yaşındaki oyuncu HBO yapımı Euphoria’daki performansıyla ödülü güçlü rakiplerine rağmen kazandı.

Zendaya artık resmen bir Emmy sahibi. 24 yaşındaki oyuncu, pazar gecesi yayınlanan 72. Ödül töreninde, HBO yapımı Euphoria dizisindeki rolüyle ‘Drama Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu’ kategorisinde ödül kazanarak tarihe geçti.

Zendaya, geçtiğimiz sene Killing Eve’deki rolüyle ödül kazanan 26 yaşındaki Jodie Comer’i geçerek yeni rekorun sahibi oldu.

Gece boyunca giydiği ikinci kıyafetiyle müthiş görünen eski Disney Channel yıldızı, Olivia Colman, Jennifer Aniston, Laura Linley, Sandra Oh ve Jodie Comer gibi ağır topları geçerek ödülü kazandığını öğrenince neredeyse bayılacaktı.

Töreni ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte takip eden Zendaya, ödül konuşmasında doğrudan çağdaşlarına seslendi:

‘Bunun kutlama yapmak için garip bir zaman olduğunun farkındayım. Ama sadece umudun genç insanlarda olduğunu söylemek istiyorum. Dizimizin bunun için çok iyi bir örnekmiş gibi görünmediğinin farkındayım, ama umut gerçekten gençlerde. Ve sokaklardaki bütün yaşıtlarıma onları gördüğümü, onlara hayran olduğumu ve teşekkür ettiğimi söylemek istiyorum,’ dedi.

Bu sürpriz ödül sosyal medyada heyecan yarattı.

Gecenin erken saatlerinde, Zendaya kırmızı halı şıklığını evine taşımış ve mücevherlerle süslü Christopher John Rogers yapımı bir tuvalet giymişti.

Euphoria aynı zamanda bu hafta gerçekleştirilen ‘Creative Arts’ Emmy’lerinde de Çağdaş Makyaj ve Çağdaş Kostüm dallarında da ödül kazanmıştı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin