Kristen Stewart Cinsel Yönelimini Açıkladıktan Sonra ‘İnanılmaz Bir Baskıyla’ Karşılaştığını Söyledi

 Kristen Stewart Cinsel Yönelimini Açıkladıktan Sonra ‘İnanılmaz Bir Baskıyla’ Karşılaştığını Söyledi
Digiqole ad

Yıldız aynı zamanda açıkça kız arkadaşı olması deneyimi hakkında da konuştu.

Happiest Season’ın yazarı ve yönetmeni Clea Duvall’la yaptığı söyleşide InStyle’ın Kasım kapağındaki Kristen Stewart cinsel yönelimini açıkladıktan sonra hissettiği inanılmaz baskıdan ve yeni kuir tatil filmindeki karakterlerle nasıl kendini özdeşleştirdiği hakkında konuştu.

Yazarlarından biri de Mary Holland olan Happiest Season, Mackenzie Davis’i ailesine henüz cinsel yönelimini açıklamamış ancak Stewart’ın canlandırdığı kız arkadaşı Abby’i Noel için ailesinin evine götürmeye karar veren Harper’ı ekrana taşıyor. Stewart da dahil olmak üzere pek çok LGBTİ+ bireyin kendisini bulabileceği bir hikaye. Oyuncu, hikayeyi okuduğu an çifti çok sevmiş.

‘Farklı şekillerde çok korumacı olduklarını hissettiğim insanlar. Çünkü bir kişinin kim olduğunu kabul etmekte zorlandığı, diğerininse daha kabullenici olduğu dinamiğin iki tarafında da bulundum.’

Stewart işin oldukça keskin ve hatta tetikleyici olduğunu düşündüğünü, hatta bir stüdyonun bu hikayeyi anlatmak istemesine şaşırdığını söyledi. ‘Bir kuir olarak bu dünyada yaşarken, canınızı sürekli acıtan şeyler var,’ diyen oyuncu, yine de bunlardan kaçmak istemediğini de söyledi. Kendisi göz korkutucu bir deneyimini de paylaştı:

Bir kızla ilk kez çıktığım zaman, herkes bana lezbiyen olup olmadığımı soruyordu. Tanrım, 21 yaşındaydım. Sorular ve spekülasyonlar o zaman anladığım şeyler değildi,’ dedi.

Stewart, cinsel yönelimini açıkladığı için kuir topluluğu için bir sözcü gibi hissetmenin baskı yaratıp yaratmadığı sorulduğundaysa düşünceliydi.

‘Gençken daha çok şey yaptım. Kendimi etiketlediğim için kışkırtıldığım zamanlar. Kim olduğumu göstermekle ilgili asla bir suskunluğum yoktu.’

Ünlü oyuncu, inanılmaz baskı hissettiğini ama bunun üstüne LGBTİ+ topluluğu tarafından yüklenmediğini söyledi. Ama Stweart şu an başkalarına ilham verebilme düşüncesinin hoşuna gittiğini söyledi.
‘Kolaylıkla yaptığım bir şeyin, mücadele eden birine yardım edebilmesi fikrinin seviyorum. Bu harika diyen Stewart sözlerine, ‘Benim büyürken hissetmediğim bir şekilde hisseden bir çocuk gördüğümde inanılmaz seviniyorum,’ diye devam etti.
Happiest Season 25 Kasım 2020’de vizyona girecek.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

16 Paylaşımlar
Paylaş16
Tweetle
Paylaş
Pin