Haberler Sinema

Kristen Stewart, Yeni Bir Lezbiyen Romantik Komedi Filminde Başrol Olacak!

GMag
Yazar: GMag

When Sally Met Sally. What Women Want (is Other Women). Crazy Rich Lesbians. Pretty Women. 10 Things I Hate About Dudes.

Yukarıda verilen isimler Kristen Stewart’ın bir sonraki filmi için sadece birkaç alternatif.

Twilight serisinin yıldızı Kristen’ın, TriStar Pictures’a ait bir sonraki proje olan Happiest Season’da yer alması bekleniyor.

Bu projenin direktörü ise aktör ve 90’ların ikonu olan Clea Duvall- kendisi aynı zamanda Mary Holland ile film için eş yazarlık yapıyor. Kristen bu filmde aile toplantısında kız arkadaşına evlenme teklifi etmeyi planlayan bir kadını canlandıracak.

Clea Duvall (soldaki)

Olaylar, sevgilisinin ailesine henüz cinsel kimliği hakkında açılmadığını ve ailesinin muhafazakar olduğunu öğrenince yön değiştirecek.

Twilight serisindeki performansından bu yana Stewart rol yelpazesini genişletmek ve kuir karakterleri canlandırmak adına önemli gelişmelere imza attı. 2014 yılında yer aldığı Clouds of Sils Maria filminde açık bir şekilde kuir karakterlere yer verilmemiş olsada, homoerotik sahnelere sıkça rastlanıyordu. Bu sene ise Stewart, Lizzie Borden’ın sevgilisi olan Bridget Sullivan’ı canlandırdı.

2018 Şubat ayında Saturday Night Live programına yaptığı açıklamada kendisini “oldukça gay” olarak tanımlayan Stewart, ilerleyen dönemde The Guardian’a biseksüel olduğunu söyledi.

“Biseksüel olmak kafanızın karışık olduğu anlamına gelmiyor. Bunda kafa karıştırıcı olan bir şey göremiyorum.” 

Kuir hikayelerinin romantik komedilere konu olması adına bu sadece bir başlangıç. 2001 yapımı “Kissing Jessica Stein”dan bu yılın “Love, Simon” filmine kadar, romantik komedi kuir karakterlere aşkı yaşama fırsatı sunan nadir alanlardan oldu.

Love, Simon

Ancak bu karakterler neredeyse hiç gerçek hayatta da kuir olan aktörler tarafından canlandırılmamıştı. Stewart gibi kuir bir oyuncunun kuir bir karakteri canlandıracak olması, hem Happiest Season, hem de sinema dünyası adına harika bir gelişme!

Yorum Yaz

0 Paylaşımlar
+1
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin