Lady Gaga Yeni Filminde ‘Kara Dul’ Olacak!

 Lady Gaga Yeni Filminde ‘Kara Dul’ Olacak!
Digiqole ad

Oscar ödüllü şarkıcı, 1995 yılında Maurizio Gucci’yi öldürten eski karısının rolünde yer alacak.

A Star is Born filmindeki rolünün ardından Lady Gaga, “Gucci ailesinin kaos dolu hanedanı” temalı bir filmde yer alacak. Deadline’a göre Gaga, Guccio Gucci’nin varisi Maurizio Gucci’yi 1995 yılında ofis binasının merdivenlerinde öldürten eski karısı Patrizia Reggiani’yi canlandıracak.

Reggiani, 1973’te Mauruzio ile evlendi ve İtalya’nın en ünlü “güçlü çift”lerinden biri oldu. Çift, Maurizio’nun Reggiani’yi başka bir kadın yüzünden terk etmesi sonucunda 1994’te boşandı. Bir yıl sonra Maurizio, bir tetikçi tarafından defalarca ateş edilerek öldürüldü. Reggiani, 1998 yılında eski kocasının suikastından sorumlu olduğu için dört kişiyle birlikte suçlu bulundu.

Kamuoyunda oldukça tartışılan davada, Reggiani aslında 29 yıllığına hapse çarptırılmıştı ancak 2016 yılında daha 18 yılını hapiste geçirmişken serbest bırakıldı. Ayrıca medya Reggiani’ye, “kara dul” lakabını taktı.

Film, ünlü yönetmen Ridley Scott tarafından yönetilecek, ayrıca Sara Gay Forden’ın “The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed” isimli kitabından uyarlama olacak. Filmin senaryosu ise Robert Bentivegna’ya ait.

Lady Gaga, A Star Born filmindeki performansıyla Akademi Ödüllerinden “En İyi Kadın Oyuncu” adaylığı kazanmıştı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

35 Paylaşımlar
Paylaş35
Tweetle
Paylaş
Pin