Lady Gaga’dan Ölen Halasına İthafen ‘Joanne’

 Lady Gaga’dan Ölen Halasına İthafen ‘Joanne’
Digiqole ad

Lady Gaga Beats1 Radio’da Yeni Albümünün Adını, Çıkış Tarihini ve Başkaca Detayları Bizlerle Paylaştı!

fddffds

Beats1 Radio dinleyicileri Perşembe günü çılgın bir biçimde ana akım müzikten uzaklaşmak için taktıkları kulaklıklarından şöyle bir anons duydu: “Bir saat sonra, yeni albümüyle ilgili bizle bir şeyler paylaşmak için yayına bağlanacak olan Lady Gaga, canlı yayında!”. Biz şok. Aynı duyuruyu Twitter hesabından da yapan Gaga, bir saat sonra girdiği canlı yayında kısa bir muhabbetin ardından yıllardır LG5 adını verdiğimiz albümünün adını, albümden bazı şarkıların hikayelerini ve bu şarkıların adlarını bizlerle paylaştı. Bununla da kalmayıp albümün çıkış tarihini de duyurdu!

 

21 Ekim’de piyasaya çıkacak olan ve 19 yaşında Lupus hastalığı nedeniyle ölen halasına ithafen “Joanne” adını verdiği yeni albümünde yer alan şarkıların bu zamana kadar yazdığı en kişisel şarkılar olduğunu ifade eden Gaga, kariyerinin başından bu yana halası Joanne’in ölümünün ailesini çok derinden etkilediğini ve bunun yol açtığı yaranın bu albümle artık iyileşeceğini hissettiğini dile getirdi. Daha önceki konsept albümlerinden biraz farklı olarak Gaga, bu sefer kendi hayatında deneyimlediği birtakım olaylardan esinlenerek yazdığı albümünü anlatırken, “Ve ev hayatına geri döndüğümde, arkadaşlarımla vakit geçirip ailemle biraz takıldığımda, ana akım ilgi odağı olmaktan bir dakikalığına çıktığımda fark ettim ki, bizi biz yapan ailemizin deneyimleri,

gagagaa

yaşadığımız zorluklar ve bunlar karşısındaki sert duruşumuz. Bu yüzden Joanne, geçmişimden gelip bana yardım eden, gelecekte kendime karşı daha dürüst bir kadın hâline gelmemi sağlayan kişi.” diyor. Çıkış albümü The Fame’in arka kapağında Joanne’e yazdığı şiirin artık gerçeğe dönüşmeye çok yakın olduğunu söyleyebiliriz.

Albümde yer alan diğer şarkılara gelince, şu ana kadar öğrendiklerimiz: “Ayo”, “Hey Girl”, “Sinner’s Prayer”, “John Wayne”. Florence + the Machine ile ortak yazdığı Hey Girl, kadın dayanışmasını anlatıyor. Father John Misty ile çalıştığı Sinner’s Prayer’da Gaga bir adama sesleniyor: “Bak, senden başka hiçbir erkeğin kalbini kırmak istemiyorum. Ama biliyorsun, bir günahkarım.”. Gaga’nın vahşi ve çılgın atan erkeklerin peşinden koşma arzusunu anlattığı ve sürekli “şu bizim John”dan bahsettiği John Wayne şarkısı ise Josh Homme’un eşsiz gitar performansını içeriyor. Ayo ise Gaga’nın albümdeki favori şarkısı. Heyecanla bekliyoruz!

 

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin