Lezbiyen Çift, Birlikte Büyüyebilsinler Diye Üç Erkek Kardeşi Sırasıyla Evlat Edindi

 Lezbiyen Çift, Birlikte Büyüyebilsinler Diye Üç Erkek Kardeşi Sırasıyla Evlat Edindi
Digiqole ad

Massachusetts’de yaşayan lezbiyen bir çift, birbirinden ayrı kalmış üç erkek kardeşi evlat edinerek bir araya getirdi.

Beş yıl önce evlenen KC ve Lena Currie, 2018’de şimdi üç yaşında olan kardeşlerden en büyüğü Joey’i kar amacı gütmeyen kuruluş Children’s Friend ile tanıştıktan sonra evlat edindi.

Bir yıl sonra 23 Kasım 2019 tarihinde, Uluslararası Evlat Edinme gününde iki yaşındaki erkek kardeşi Logan ve bir yaşındaki diğer erkek kardeşi Noah’ı da evlat edindiler.

Çift, Good Morning America ile yaptığı röportajda çocuklarının onlara “Annecik ve Anniş,” diye seslendiğini söyledi.

Lena, “Joey her zaman bize ‘Hey, Annecik-Anniş’ diye sesleniyor. İkisini de kullanıyor’ dedi.

KC ve Lena, Joey’i evlat edindikten sonra Children’s Friend’den telefonla arandı ve Joey’in altı haftalık küçük kardeşi Noah’ın da ona bakacak bir aileye ihtiyacı olduğu söylendi. KC, “Hemen ‘Evet, tabii’ dedik,” dedi.

Bir ay sonra lezbiyen çift Children’s Friend’den Joey ve Noah’ın o sıralar başka bir aileyle kalan en küçük kardeşleri Logan ile ilgili olmak üzere tekrar arandı. Noah’ın başka bir aile tarafından evlat edinmesi gerekiyordu ancak son anda yaşanan bazı sorunlar sebebiyle bir eve ihtiyacı vardı. 

KC ve Lena’ya, kardeşleri bir araya getirmek isteyip istemeyecekleri soruldu.

KC, “Vicdanımızın sesini dinledik. Eninde sonunda kardeşleri bir araya toplayacaktık çünkü bu bizim için çok önemliydi,” dedi.

“Büyüdüklerinde soruları olduğunda birbirlerine güvenebilecek, dayanışma halinde olabilecekler ve hayatı birlikte tecrübe edecekler.”

Yani bir yıl önce Joey’i evlat edinen Lena ve KC, geçtiğimiz ay Noah ve Logan’ı da evlat edindi. KC, “Bizim için çok önemliydi. Biz, onların ailesiyiz,” dedi.

Children’s Friend’in yöneticisi Veronica Listerud, bu durumun “görmeyi isteyeceğiniz türden bir şey,” olduğunu söyledi. Listerud, “Harika bir aileler,” dedi. “Çok anlayışlılar, çocuklarının ihtiyaçlarını ve kardeşlerin iletişiminin öneminin onların üzerindeki uzun süreli etkisini gerçekten anlıyorlar.”

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

192 Paylaşımlar
Paylaş192
Tweetle
Paylaş
Pin