Lezbiyen Çifte Vahşice Saldıran Üç Genç Suçlu Bulundu

 Lezbiyen Çifte Vahşice Saldıran Üç Genç Suçlu Bulundu
Digiqole ad

Lezbiyen çifte saldırıp darp eden gençler suçlu bulundu. Mahkeme, suçlamalara, “homofobinin ağırlaştırıcı faktörünün” eklenip eklenmemesine karar verecek.

Saldırganlar, Londra’da gece geç saatlerde yaptıkları otobüs yolculuğunda lezbiyen bir çifti taciz ettiğini ve çifte saldırdığını itiraf etti.

Olay, Londra’nın kuzeyinde bulunan Camden’de, iki katlı bir otobüsün üst kısmında yaşanmıştı. Bir grup genç erkek, Christine Hannigan ve Melania Geymonat’ı taciz etmeye başladı ve Hannigan’ın iddia ettiğine göre, çifte bozuk para fırlatarak “lezbiyenlerin nasıl seks yaptığını” göstermelerini talep etti.

Hannigan mahkemeye,

“Bir ilişkimiz olduğu açıkça belliydi, birbirimize sevgi gösteriyorduk. Köşeye sıkıştırılmak ve homofobik hakaretlere maruz kalmak oldukça korkutucuydu.”

İsimleri belirtilmeyen ancak 16,17 ve 18 yaşlarında olan üç saldırgan “kamu düzeni suçu” gerekçesiyle suçlu bulundu. CCTV’nin raporlarına göre suçlulardan ikisinin, mahkeme salonunda çifte saldırdıkları ve kavgadan sonra ağır kanamalarının olduğu görüntüleri gösterilince, güldükleri belirtildi.

Olay, Geymonat’ın hırpalanmış yüzünün fotoğrafını sosyal medyada paylaşmasıyla dünya gündemine oturmuştu.

BBC’ye göre, bu haftaki mahkeme duruşmalarının nihayetinde, 17 yaşındaki saldırganın cezasına “homofobinin ağırlaştırıcı faktörü”nün eklenip eklenmeyeceği belirlenecek.

Geymonat saldırıya uğrama sebebi olarak hem cinsiyetlerinin, hem de cinsel yönelimlerinin etkili olduğuna inanıyor.

“Gördüğümüz şiddetin tek sebebi birbiriyle çıkan iki kadın olmamız değildi, aynı zamanda kadın olmamızdı.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

329 Paylaşımlar
Paylaş329
Tweetle
Paylaş
Pin