LGBTİ+ Topluluğuna Gerçekten Katkı Sağlayan 11 Pride Koleksiyonu

 LGBTİ+ Topluluğuna Gerçekten Katkı Sağlayan 11 Pride Koleksiyonu
Digiqole ad

Pride ayı tüm hızıyla devam ederken, şimdi en parlak gökkuşağı kıyafetlerinizi giymenin ve kuir tarzınızın parlamasına izin vermenin zamanı geldi.

Tabii ki, parlak yeni eşyalarınızın topluluğa katkı sağlamaya yardımcı olduğunu bilmek güzel, bu yüzden bu yaz bu amacı destekleyen en iyi Pride koleksiyonlarının bir özetini burada bulabilirsiniz.

Hugo Boss

BOSS’un yeni Pride koleksiyonu ILGA World’i destekliyor. ILGA World, LGBTİ+ bireyler ve eşit haklar için kampanya yürüten 160’tan fazla ülke ve bölgeden 1.700’den fazla kuruluşun dünya çapında bir federasyonu.

Muhteşem kampanya, 13 Reasons Why’ın çok yetenekli yıldızı Tommy Dorfman’ı içeriyor. StartOut, LGBTİ+ girişimcilerini destekleyen bir organizasyon.

Koleksiyon hugoboss.com’da mevcut.

Crocs

Crocs geçtiğimiz günlerde ILGA’ya yaptıkları bağışın yanı sıra Pride ayını kutlamak için ‘Come As You Are’ kampanyasını yayınladı. Pride ayı boyunca Crocs, LGBTİ+ topluluğunu sosyal medyada içerik ve hikaye anlatımıyla kutlayacak.

Puma

Puma marka elçisi Cara Delevigne, markayla ikinci bir Pride işbirliği için bir araya geldi.

PUMA, topluluğu desteklemek ve toplumu bilinçlendirmek için, koleksiyondan elde edilen gelirin %20’sinin (maksimum 500.000$ bağışla) Giving Back Fund’ın bir projesi olan Cara Delevigne Vakfı’na gideceğini ve dünya çapında LGBTİ+ hayır kurumlarını desteklemek için kullanılacağını açıklamıştı.

Dickies

Dickies, her sanatçıdan kişisel bir dokunuş içeren bu heyecan verici yeni koleksiyonu oluşturmak için Amber Ibarreche ve Rene Matić ile birlikte çalışarak ABD ve Avrupa’dan etkili LGBTİ+ yaratıcılarıyla Pride 2021’i kutluyor.

Dickies, Pride koleksiyonunun onuruna, LGBTİ+ gençlere kriz müdahalesi ve intiharı önleme hizmetleri sağlayan ABD merkezli bir kuruluş olan Trevor Project’in yanı sıra LGBTİ+ topluluğunu desteklemeye adanmış İngiltere merkezli bir kriz yardım hattı olan Switchboard’a da bağışta bulundu.

Palladium

Palladium ayakkabılar, İngiliz HIV hayır kurumu Terrence Higgins Trust’a satılan ‘Love United’ botlarının her bir çiftinin %10’unu bağışlıyor.

Therabody

Bu Pride Ayı, Therabody insanları LGBTİ+ topluluğunu kutlamak için birlikte hareket etmeye teşvik ediyor.

LGBTİ+ gençleri için kapsayıcı okullar yaratmada lider olan GLSEN ile gururlu ortaklar, “Move To Unite” kampanyalarına ek olarak, özel bir baskı Theragun mini Pride kostümü ile desteklerini gösteriyorlar.

Ayrıca tüm öğrencilerin güvenli bir öğrenim yeri olmasını sağlama misyonlarını ilerletmek için 25,000$’a kadar da bağışta bulunacaklar.

North Face

North Face’in gökkuşağından ilham alan koleksiyonu, açık havada daha fazla temsil yaratmayı amaçlayan gruplara satılan her parçadan 1 Euro ile LGBTİ+ topluluğunu doğrudan destekliyor.

Yeni lansmandan maddi destek alacak gruplar, Berlin merkezli Queer Climb, İtalyan spor derneği GAYSC ve İngiltere’deki Outward Bound Trust ile ortak olan The Mark Scott Leadership For Life Ödülü olacak.

Calvin Klein

Calvin Klein şimdiden LGBTİ+ savunuculuğu, eşitlik ve güvenliği desteklemek için bazı şaşırtıcı kar amacı gütmeyen kuruluşlarla çalışıyor. Bu yıl, lezbiyen, gay, biseksüel, transseksüel, kuir ve sorgulayan gençler için dünyanın en büyük intihar önleme ve kriz müdahale organizasyonu olan The Trevor Project ile iki yıllık bir ortaklık duyurdular.

Ayrıca Calvin Klein, cinsel yönelim, cinsiyet kimliği ve ifadesi ve/veya cinsiyet özellikleri nedeniyle ayrımcılığa maruz kalanlar için LGBTİ+ haklarının küresel sesi olarak ILGA World’ün çalışmalarını destekliyor.

Marka ayrıca, ana şirket PVH Corp ile birlikte Transgender Legal Defense & Education Fund’a fon bağış yaptı. Bu yılın başlarında Calvin Klein Australia, Aborijin ve Torres Strait Islander LGBTQIA+’ı destekleyen bir kuruluş olan BlaQ Aborijin Corporation ile üç yıllık bir ortaklık duyurdu.

Rimowa

RIMOWA, seyahatin kuir cinselliğin keşfine nasıl izin verdiğine dair bakış açılarını paylaşmak için üç kuir sanatçı seçti. Bu deneyin sonucu çok çeşitli ve kampanyadaki görüntüler olağanüstü.

Boohoo Man

Boohoo, It Gets Better Projesini desteklemek için bu yılki Pride için #STANDTOGETHER kampanyasını hazırladı.

Bu kapsül koleksiyon, LGBTİ+ topluluğunu güçlendirmek, desteklemek ve kutlamak için tasarlandı. Boohoo ve BoohooMAN, bu Pride koleksiyonundan elde edilen gelirin %10’unu It Gets Better Projesine bağışlayacak.

Apple

Apple, bu yıl Uluslararası Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Trans ve İnterseks Derneği (IGLA), The Trevor Project ve eğitimin tüm öğrenciler için güvenli ve onaylayıcı olmasını sağlamak için çalışan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan GLSEN dahil neredeyse tüm LGBTİ+ organizasyonlarını destekliyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin