Bir Lise Yönetimi, Zorbalık Yaptığı Trans Öğrenciden Özür Diledi

 Bir Lise Yönetimi, Zorbalık Yaptığı Trans Öğrenciden Özür Diledi
Digiqole ad

‘Bana ortaokulda olan her şeyi ve insanların davranış biçimlerini hatırlattı.’

Fort Wayne, Indiana’daki devlet lisesi Carroll High School, mezuniyet balosu oylamasında yanlış isimlendirdikleri transseksüel öğrenciden özür diledi.

Grace Grabner, okulda dağıtılan mezuniyet balosu kralı listesinde eski adını görünce ‘dehşete düştü.’ Fort Wayne’deki ABC’ye bağlı WPTA 21’e konuşan Grabner, ‘Utanç vericiydi ve beni en kötü zamanlara, orta okula geri götürdü,’ dedi. ‘Bana ortaokulda olan her şeyi ve insanların davranış şekillerini hatırlattı.’

Her ne kadar lise son sınıf öğrencisi altı senedir kadın olarak tanımlanıyor olsa da WPTA bilgisayar sistemlerinde cinsiyetinin güncellenmediğini ve karnelerinde isminin hala yanlış yazıldığını aktardı. Grabner, olayın küçük düşürücü olduğunu söyledi ve olaydan sonra okul değiştirmeyi düşündüğünü ifade etti.

Northwest Allen County Okulları hatanın samimi bir karışıklık olduğunu, ancak yine de tüm sorumluluğu aldıklarını resmi bir açıklamayla duyurdu.

Bölge sözcüsü Lizette Downey açıklamasında,

‘Kendi açımızdan bir hata yaptık ve bir listede olması gereken bir öğrenci kasıtsız bir biçimde başka bir listeye konduğu için özür diliyoruz. Bu bizim sorumluluğumuzdu ve bununla ilgili çok kötü hissediyoruz,’ dedi.

‘Bu kesinlikle idari bir karar, politik bir duruş ya da herhangi bir kişi ya da gruba karşı kasti bir duyarsızlık değildi, tamamen gözden kaçmaydı. Bu hata için içtenlikle özür diliyor ve gelecekte benzer olayların yaşanmaması için gereken önlemleri alacağımızı ifade ediyoruz.’

Olayın ardından ‘Carrol High School’daki ‘transseksüel ve cinsiyetlerini belirtmek istemeyen öğrenciler için konfor isteyen’ bir Change.org kampanyası başlatıldı. Kampanya şu an itibariyle hedefi olan 10.000 imzanın 9.100’den fazlasına ulaştı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

16 Paylaşımlar
Paylaş16
Tweetle
Paylaş
Pin