fbpx   .  

Kuir Çiftin Düğününü 10.000 Kişi İzledi!

Amerikalı bir çift sadece kuir, siyah ve büyük beden görevlilerin katıldığı ‘mikro düğünlerinden’ çok güzel fotoğraflar paylaştılar.

Chaya Milchtein ve Morgan PinkNews’a, muhteşem törenlerinin, ‘özel, tutkulu ve hatırlanacak’ bir düğünü, ‘insanlar olmadan’ yapmanın mümkün olduğunu gösterdiğini söyledi.

 

Dört buçuk yıl önce New York’ta bir sirkte tanışan çift, geçen yaz nişanlanmalarının ardından onlara ne tarz bir düğünün uyacağını belirlemekte zorlanmış.

 

Chaya ‘İkimizin de aileleri kutlamamıza katılmakla ilgilenmediler. Morgan’sa Vegas’a gidip işi halletmek istedi,’ dedi.

‘Diğer taraftan bense, daha toplu bir aktivite istedim. İlişkimiz bir topluluk inşa etmekle çok ilgiliydi, bu yüzden COVID gelip, üstüne bir de gitmeyince, aklımıza bir plan geldi.’

‘Şahsen kimsenin orada olmadığı, ama herkesin sanal olarak davet edileceği sanal bir düğün.’

Kuir çift düğün mekânı olarak Indianapolis’te bir Airbnb seçti zira salgın sırasında güvenli olabilecekleri bir yer arıyorlardı. Ayrıca Indiana düğünlerde şahit bulunmasını zorunlu tutmuyor.

Katılımcılar sadece kuir, siyah ve büyük beden görevlilerdi. Nikahlarını kıyan kuir ve büyük beden sanatçı LS Quinn’se onları evlendirmek için Ohio’dan geldi.

Chaya ‘Onunla bizim ilişkimizi, dünya ve evlilikle ilgili görüşlerimizi ve topluluğun gücüne yaslanışımızı ifade eden bir tören yaratmak üzerine çalıştık,’ dedi.

‘Törenin bazı kısımlarını geleneksel Yahudi adetlerini Amerika’yla bütünleştirerek ben yazdım. Aşkın herkesi fethetmediği ve hem dünyada hem de sağlıklı bir ilişki yürütmek için yapılması gereken çok olduğu fikirlerini de kullandım.’

‘Her ne kadar düğünümüzün bu şekilde olmasında temel etken COVID’se de, sanki gerçekten de böyle olmalıymış gibiydi,’ diye de ekledi.

Çift düğünlerini Facebook’ta canlı yayınlamaya karar verdi ve ebeveynlerinin destek vermesine rağmen, işin sonunda 10.000 davetlileri vardı.

Chaya sözlerini,

‘İsteyebileceğimiz en muhteşem deneyimi yaşadık. İnsanlar gerçekten orada olmadan da özel, tutkulu ve hatırlanacak bir düğün yapmak mümkün,’ diye noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.