fbpx   .  

Lisede Tanışan Gay Çiftin Tatlı Aşk Hikayesi Tam Gaz Devam Ediyor

Missouri’de bir lisede yüzücü olan 16 yaşındaki Hunter Sigmund, iyi bir aile, iyi arkadaşlar ve çok iyi notları olan biriydi. Ne yazık ki cinsel yönelimini saklıyordu ve mutsuzdu. Kendini gay olmadığına ikna etmeye çalışıp heteroseksüel gibi davranmaya çalışıyordu. Daha sonra 2016’da bir partide, yakın arkadaşı olan Jake Bain’e durumunu anlattı. Jake’in onu anlayacağını düşünmüştü çünkü o da yılın başlarında gay olduğunu açıklamıştı.

Sigmund cinsel yönelimini sakladığı uzun yıllardan sonra nihayet özgür hissediyordu:

“Jake bana özgür olmanın nasıl olduğunu hissettirdi. Bu mutluluk, destek ve sevgi dolu bir şeydi.”

Daha sonra Jake Bain ve Hunter Sigmund sevgili oldular ve yavaş yavaş diğer arkadaşları da bunu duydu. Herkes oldukça destekleyici davranıyordu ve böylece gençlerin içi rahatladı.

 


 

Her zaman işler bu kadar kolay olmamıştı, özellikle de Jake için. Kendisine, maçlarda rakip takım ve seyircileri tarafından hoş olmayan kelimeler sarfediliyordu. Westboro Baptist Kilisesi onun varlığını protesto etti ve tanrıya bir hakaret olduğunu söyledi.

Ne yazık ki Jake’in başına gelenler oldukça yaygın. 2015’te yapılan bir ankete göre İngilizce konuşulan 6 ülkeden 9500 atlet, cinsel kimliklerini saklamaya devam ediyorlar çünkü homofobiden korkuyorlar.

Çift hala beraber ve bu yıl mezuniyet balosuna beraber gittiler. Sigmund şimdi 19 yaşında ve Kuzey Karolina’da kimya okuyor. Her ikisi de farklı eyaletlerde okusalar da hala sık sık konuşuyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.