Londra’nın En Büyük Gay Barı Yakında Açılıyor!

 Londra’nın En Büyük Gay Barı Yakında Açılıyor!
Digiqole ad

Londra’nın merkezine büyük ve yeni bir LGBT mekanı açılıyor. Soho’daki gay bar Circa’nın sahipleri olan Black Bull, Çarşamba günü Hungerford House’u dönüştürüp LGBT-dostu bir yere dönüştürmek için anlaşma sağladıklarını açıkladı. 

Victoria döneminden kalma eski elektrik santralinin yerine yapılacak olan 750 kişilik mekan, önceden Oval Bar adı altında çalışıyordu ve şimdi Londra’nın gece hayatı cennetine dönüşmeye birkaç taş uzakta.

Circa’nın kurucusu ve sahibi Alan Winter şöyle konuştu:

“Londra’nın gay ortamlarında on yıldan fazladır çalıştıktan ve onun yavaş inişe geçişine şahit olduktan sonra, Circa’nın ‘Londra’nın LGBT ortamı bitmekten uzak’ dediğini açıklamaktan çok gurur duyuyorum ve heyecanlıyım. Toplumumuza güvenli, şık ve en önemlisi eğlenceli bir yer kazandırmayı iple çekiyoruz.”

Haberler, geçen sene yayınlanan ve Başkent’in LGBT mekanlarının yarı yarıya azaldığını gösteren şaşırtıcı rakamlardan sonra geldi. 2014’ten beri kapatılan mekanlar arasında The Black Cap, The Joiner’s Arms, Vauxhall’s Barcode, The George and Dragon, Shadow Loung, Manbar, Madame Jojo’s ve The Green Carnation var. 

Bu sırada The Joiner’s Arms’ın yerine yapılacak olan apartman kompleksi içerisinde LGBT mekanları olacağı söyleniyor. 

Londra gece hayatının yıldızı Amy Lamé, Başkent’in kalbinde açılacak LGBT mekanı haberini coşkuyla karşıladı.

“Belediye Başkanı ve ben, LGBT mekanlarının, Londra’nın hareketli gece hayatının ve kültürünün temel bir parçası olduğu konusunda hemfikiriz. Geçtiğimiz on yılda Londra LGBT-dostu mekanlarının yarısını kaybetti. Hungerford House yakında açılacağı için çok mutluyum, oraya gitmek için sabırsızlanıyorum.”

Hungerford House’un bu baharın sonlarında açılması bekleniyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

17 Paylaşımlar
Paylaş17
Tweetle
Paylaş
Pin