Love, Simon Kitabının Yazarı Biseksüel Olarak Açıldı

 Love, Simon Kitabının Yazarı Biseksüel Olarak Açıldı
Digiqole ad

Love, Simon kitabının yazarı Becky Albertalli, biseksüel olarak açıldı. 

Becky Albertalli’nin yazdığı Simon vs the Homo Sapiens isimli kitap, geçtiğimiz yıllarda filme uyarlandı ve filmin eşcinsel başrol karakterini Nick Robinson canlandırdı. Kitabın yazarı Albertalli, ‘heteroseksüel olmasına rağmen LGBTİ+ hikayeleri anlattığı için’ oldukça eleştiriliyordu. Fakat geçtiğimiz günlerde ünlü yazar biseksüel olarak açıldı.

Albertalli, Medium için yazdığı bir denemede kimliğine karşı yapılan toplumsal söylemin, kendi cinselliği üzerine düşünmesini sağladığını ortaya koydu. 

Albertalli,

“Otuz yedi yaşındayım. Neredeyse on yıldır bir erkekle mutlu bir şekilde evliyim. İki çocuğum ve bir kedim var. Bir kızla hiç öpüşmedim. Bunu istediğimi hiç farketmedim bile.” Diye yazdı. 

 “Ama geçmişe gidecek olursak hayatımın büyük kısmında erkek ve kızlara aşık olduğumdan oldukça eminim. Sadece kızlardan hoşlandığımdan emin olamıyordum ya da fark edemiyordum.”

“Okuldan, kamptan veya dans dersinden sonra az çok tanıdığım bir kızdan hoşlanma hissini sık sık hissederdim. Onun ne kadar havalı, sevimli, ilginç olduğuyla ve onunla arkadaş olmak istediğimi düşünerek birkaç hafta meşgul olurdum. ” 

“Bu hislerin hoşlantı olduğunu fark etmedim.” 

Aynı zamanda Albertalli, “Heteroseksüeller için dandik kuir kitapları yazan heteroseksüel bir kadındım. Hiçbir bağlantım olmayan topluluklardan kazanç sağladım,” diye ekledi. 

“Mesele şu ki, kendimi daha önce yaptığım bazı röportajlarda heteroseksüel olarak tanımladım. Fakat etiketler bazen değişir. Herkes böyle der, değil mi? Cinsel yöneliminizi açıklamadıysanız bu bir sorun değildir. Hazır hissetmiyor olabilirsiniz. Cinsel yöneliminizi tamamen keşfetmemiş olabilirsiniz. Önünüzde eşcinsel olarak açılmanız için bir zaman sınırı veya yaş sınırı yoktur.” 

Yazar,

“Tamamen açık olayım: Biseksüel olarak açılmayı böyle istemedim. Bu, iyi, güçlendirici veya özellikle de güvende hissettirmiyor,” diye ekledi.

“Dürüst olmak gerekirse biseksüel olarak açılıyorum, çünkü yıllardır her gün eleştiriliyorum, alay ediliyorum, hakkımda tweetlerin atıldığını görüyorum, geçersiz kılınıyorum ve artık yoruldum.” 

Albertalli’nin biseksüel olarak açılma macerası, şarkıcı Rita Ora ve oyuncu Jameela Jamil’in açılması gibi oldu. Her iki yıldız da LGBTİ+ olmadan LGBTİ+’ymiş gibi konuştukları için eleştirilmişti.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

20 Paylaşımlar
Paylaş20
Tweetle
Paylaş
Pin