Love, Victor Yıldızı, Eşcinsel Rolünde Oynamasını Eleştirenlere Timothee Chalamet’le Cevap Verdi

 Love, Victor Yıldızı, Eşcinsel Rolünde Oynamasını Eleştirenlere Timothee Chalamet’le Cevap Verdi
Digiqole ad

20 yaşındaki Michael Cimino, Hulu’da yayınlanan eşcinsel romantik komedi dizisi Love, Victor sayesinde dillerimize dolanmayı başardı.

Dizi, ‘Love, Simon’ filminin geçtiği dünyada geçiyor ve bu sefer Victor Salazar (Cimino) isimli, kendini keşfetmeye çalışan bir karakteri konu alıyor. Victor, cinsel yönelimini anlamaya çalışırken okuldaki en popüler kızla çıkıyor fakat aynı zamanda birlikte kafede çalıştığı bir çocuktan zamanla hoşlanmaya başlıyor.

Yılın 2020 olmasına rağmen hala eleştirmenler tarafından eşcinsel karakterleri canlandırdığı için yerilen oyuncular bulunuyor. Özellikle de oyuncu, eşcinsel bir karakteri canlandırdığı filmle ilk çıkışını yapıyorsa eleştirilerden kaçamıyor. Cimino, IndieWire ile yaptığı röportajda bu ayın başlarında kendisine yapılan eleştirilere neden karşı olduğunu anlattı.

“Yıllar boyunca şunu duydum: ‘İlk büyük rolünde eşcinsel bir karakteri canlandırmamalısın yoksa insanlar senin eşcinsel olduğunu veya sadece eşcinsel karakterleri canlandıracağını düşünür.’ Yani bu ne fark eder? Neden bu kadar önemli?”

Son yıllarda gay, biseksüel veya transseksüel karakterleri canlandıran A listesi oyuncuların ortaya çıkması, emeklerinin birçok farklı şekilde onurlandırıldığı noktaya geldi. Tom Hanks, 90’lı yılların başında Philadelphia’daki rolüyle ‘En İyi Erkek Oyuncu’ Oscar ödülünü aldı ve bu engeli aşan ilk kişi oldu. Bu kategoriye eklenebilecek diğer oyuncular arasında Heath Ledger (Brokeback Mountain), Jared Leto (Dallas Buyers Club) ve en son olarak da Timothee Chalamet (Call Me By Your Name) yer alıyor.

Cimino,

“Mesela Timothée Chalamet’e bakın, çok sayıda ve çeşitli karakterleri canlandırıyor, bu klişeleri dinlememeli ve bilinçli bir şekilde karar vermelisiniz. Çünkü endüstriyi değiştirmenin tek yolu bu olacaktır.”

Genç oyuncu, ‘Love, Victor’ dizisindeki tecrübesi hakkında her zaman iyi konuştu ve projeyi, “anlatılması gereken önemli bir hikaye” olarak tanımladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

22 Paylaşımlar
Paylaş22
Tweetle
Paylaş
Pin